Wpis z mikrobloga

Hejt Park w składzie: Smokowski, Borek, Bartosiak, Zychowicz - sytuacja teoretyczna.

Tomasz Smokowski: Witam serdecznie naszych widzów. Dziś z nami w Hejt Parku, doktor Jacek Bartosiak (wskazuje na Jacka ręką w której trzyma długopis), specjalista od geopolityki i przedstawiciel Strategy & Future, autor książki "Nadchodzi trzecia wojna światowa"...

Jacek Bartosiak: Współautor, napisaliśmy ją razem z Piotrem. (przerywa niskim głosem, na co Piotr reaguje lekkim uniesieniem prawej brwi)

Tomasz Smokowski: ...przepraszam, współautor (poprawia się Smokowski) którym jest Pan Piotr Zychowicz. Historyk? Czy coś...

Piotr Zychowicz: Tak, historyk... Może dodatkowo jeszcze autor niezależnego kanału Historia Realna na YouTube, działającego dzięki wsparciu naszych widzów, na który gorąco zapraszam. (dopowiada z zadowoleniem Piotr Zychowicz)

Mateusz Borek: Ale w pełni niezależnego? (wtrąca Borek, zadając łokciem kuksańca w rękę Zychowicza i uśmiechając się zalotnie jako jedyny w studiu)

Tomasz Smokowski: Dobrze... (ucina szybko zastaną ciszę po żarcie Mateusza Borka), przejdźmy do rzeczy. Panie Jacku, prosimy o wyjaśnienie naszej widowni co obecnie dzieje się na Ukrainie?

Jacek Bartosiak: ...(zdejmuje okulary, kładzie przed sobą i pociera oczy). To jest tak... (zaczyna z głębokim wdechem) armia rosyjska, źle policzyła i przez to znajduje się w trudnej sytuacji. Próbowali eskalować sytuację ale ich diterence zawiódł i przez to nie wspięli się po drabinie eskalacyjnej. (spogląda prosto w kamerę, zakładając okulary) Chciałbym, żeby to wybrzmiało tutaj w tym programie - armia Polska nie będzie w stanie przeciwstawić się Rosji jeżeli nie ujednolici wojsk pancernych, jeżeli nie zainwestuje w myśliwce przewagi powietrznej, o czym zresztą wspominam w Armii Nowego Wzoru (dodaje)...

Piotr Zychowicz: Przepraszam, że wejdę ci w słowo Jacku (spogląda zdecydowanie na Bartosiaka, unosząc brew). Władimir Putin zdecydował się na agresję wobec Ukrainy (mówiąc to oparł się łokciami o blat). W Charkowie i Mariupolu giną cywile i w naszym interesie jest, żeby tą wojnę jak najszybciej zakończyć (kończy rozglądając się poważne po uczestnikach rozmowy).

Mateusz Borek: (nachyla się nad blatem patrząc w stronę gości) Tak Was słucham Panowie i odnoszę jedno wrażenie... Ja jestem prostym chłopakiem z Dębicy i jak patrzę ilu ludzi wróciło do swojej ojczyzny to przypomina mi się pewna anegdotka (spogląda na Smokowskiego porozumiewawaczo)...

Tomasz Smokowski: Mamy połączenie od widza! Dokończysz nam Mateusz... Tak? Słuchamy cię, jakie masz pytanie?

Widz: Ogólnie to robicie super robotę, chciałem powiedzieć że oglądam wszystkie odcinki Hejt Parku...

Tomasz Smokowski: A jakie pytanie masz? Z jakim pytaniem do nas dzwonisz? (pyta Tomasz, poprawiając słuchawkę w uchu)

Widz: Czy mogę kogoś pozdrowić?

Tomasz Smokowski: Pewnie że tak.

Widz: Pozdrawiam w takim razie Maksa i Kapsla z Dąbrowy Górniczej.

Tomasz Smokowski: Również pozdrawiamy i dziękujemy za telefon. Wróćmy jednak do rozmowy... Panie Jacku. Jak można pokonać Rosję?

Jacek Bartosiak: Żeby to było tutaj jasne dla nas. Należy stworzyć strefę nękania, która będzie oskrzydlała pozycje rosyjskie i prowadziła je do strefy śmierci. Taki wniosek nasuwa sie po 3 tygodniach wojny. Oczywiście nadal jest mgła wojny i to wszystko może się zmienić. Może się okazać, że wnioski w Strategy & Future trzeba będzie przemyśleć na nowo, ale narazie sprawdzają się w stu procentach. Żeby to jeszcze raz wybrzmiało - wojna informacyjna którą obecnie wygrywają ukraińcy to jest punkt ciężkości tej wojny i dodatkowy języczek u wagi w przypadku starcia kinetycznego, tak? Sama projekcja siły w oceanie światowym jest ważna, ale jeżeli piwot tych działań będzie niezgodny z przepływami strategicznymi i tak zwanym Movement of Distrakszal Pałer - o którym rozmawiamy na offlinie w Strategy and Future - to suwerenność narodu Polskiego będzie zawsze jako państwo hybrydowe w tym całym koncercie mocarstw.

#bartosiak #kanalbekowy #heheszki
  • 17
ta szmata obsmarowała wyklętych


@przyjacielsen: Prawdopodobnie w przeciwieństwie do Ciebie czytałem Skazy na pancerzach i jakoś nie widziałem tego obsmarowywania. Jak ktoś był mordercą to był mordercą i tyle. No chyba, że czytałeś i mnie wyprowadzisz z błędu, bo - wbrew pozorom - jestem otwarty na konkretne argumenty.
nie czytałem ale miałem w dłoniach


@przyjacielsen: To przeczytaj, bo połowa argumentacji Żebrowskiego opiera się na: uga buga nie wolno tak pisać, bo nie - a druga połowa na jakimś typowaniu drobnych lub wydumanych pomyłek. Książka Zychowicza jest w gruncie rzeczy w porządku, a Żebrowski jest pseudohistorykiem, bo jest nieobiektywny - a co więcej nawet nie udaje, że jest inaczej. Tak się robi propagandę a nie historię.

Swoją drogą widzisz, że
@Halbr: Polecam pt.: "Kurs szybkiego czytania" Tonyego Buzana to po pierwszy (nie trzeba każdej ksiązki czytac by wiedziec o czym jest) a po drugie samo wybranie fotografii na okładkę (o czym mowa w filmiki) książki juz ją dyskfalifikuje. No i dalej - to o czym wspominał zebrowski - przypisy - widziałem. W podesłanym filmiku dokładnie tłumaczy o co chodzi w takich tematach. Cytując ciebie "jakimś typowaniu drobnych lub wydumanych pomyłek" -
Polecam pt.: "Kurs szybkiego czytania" Tonyego Buzana to po pierwszy (nie trzeba każdej ksiązki czytac by wiedziec o czym jest)


@przyjacielsen: XD weź skończ, serio. Nie czytałeś i widać to (bo przecież w pierwszym komentarzu to zauważyłem). Tyle dobrze, żeś się przynajmniej przyznał, ale nie psuj efektu uczciwego przyznania jakimiś wtrąceniami o szybkim czytaniu i tym, że nie trzeba czytać, żeby wiedzieć o czym jest xdddd

a po drugie samo wybranie
@Halbr: wygrałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) mimo wszystko ksiazke o szybkim czytaniu polecam. czasami wystarczy przejrzec przypisy i spis tresci przedmowę, wstęp i juz wiesz. najlepsi juz po indeksie nazwisk potrafią okreslic czy warto
najlepsi juz po indeksie nazwisk potrafią okreslic czy warto


@przyjacielsen: Najlepsi to po autorze wiedzą czy warto po książkę sięgać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tutaj naprawdę nie jest to paszkwil na wyklętych. Nie przepadam za Zychowiczem (a za Żebrowskim jeszcze bardziej), ale mi się Skazy podobały. Dodam tylko, że w temacie wyklętych jestem laikiem, więc może inaczej tę lekturę odbierze ktoś zorientowany (ale znowu - obiektywny,