Wpis z mikrobloga

@azetka: a i żebyś sobie nie dopowiadała kolejnego: nie jestem święty. też zdarza mi się przekroczyć prędkość, zdarza mi się popełniać błędy, ale wiesz, staram się tego nie robić. staram się nie stosować głupich wymówek jak "szybko ale bezpiecznie", albo "tu nikt nigdy nie przechodzi", albo "o tej porze i tak nikt nie chodzi". Zasady są zasadami i staram się do nich stosować. Też się postaraj, wszystkim będzie lepiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piesa: Te cywilizowane kraje to? Poza UK

@Kiedysbedeczerwonka:
Holandia. Możesz przechodzić w dowolnym miejscu w mieście.
Francja. Nikt z pieszych nie zwraca uwagi jakie mają światło.
Hiszpania. Wprawdzie nie można przechodzić na czerwonym, ale przechodząc przez ulicę poza przejściem musisz tylko zwrócić uwagę czy można bezpiecznie przejść.
  • Odpowiedz
  • 2
@Lordon @brass @wrobel7 Pokażcie mi przepis, że przechodzenie na czerwonym świetle jest legalne w Wielkiej Brytanii czy Norwegii. Co do pozostałych krajów nie macie żadnej pewności. Równie dobrze w Polsce możesz przejść koło patrolu i jeden zareaguje, a drugi nie. Policja w swoich zadaniach ma obowiązek reagować na przestępstwa i wykroczenia, a przechodzenie na czerwonym świetle jest wykroczeniem. I to, że tutaj zareagowali świadczy o tym, że dobrze wypełniają powierzone im obowiązki.
  • Odpowiedz
@kicek3d: świetnie to stoi w sprzeczności jak ostatnio był filmik na wykopie gdy auto potrąciło rowerzystę, a stojąca policja obok po prostu odjechała
  • Odpowiedz
@eloar: Ja akurat jestem osobą bardzo mocno stosującą się do zasad, nawet kłamać nie umiem przekonująco gdy trzeba xD
Ja po prostu patrzę na szerszy kontekst niż konkretna sytuacja: pieszy wszedł na czerwone i był wypadek, gdyby nie wszedł na czerwonym to by nie był - no tak, tak się zapewne zgadza.
Chodzi mi o to, jak sytuacja by się ogólnie zmieniła, gdyby przepisy były inne.
  • Odpowiedz
@kicek3d: kiedyś w Jędrzejowie miałem 40 stopni gorączki wychodziłem z zapaleniem gardła z przychodni, ledwo stałem na nogach i skróciłem drogę do domu w miejscu bez pasów, niestety dość miałem do wykupienia drogie leki to jeszcze te kurvy mnie dojechały mandatem 50zł za przejście w niedozwolonym miejscu. A wtedy się nie przelewało. Mam nadzieję że mu te 50zł przeszło bokiem, na nic się zdały tłumaczenia. Po prostu pod przychodnią polowanie na
  • Odpowiedz
@Stealth Gówno prawda, w całym cywilizowanym zachodzie nie ma obowiązku czekania na przejściu na czerwonym jeśli nic nie jedzie. W UK wręcz uznano by cię za niepełnosprytnego.
  • Odpowiedz