Wpis z mikrobloga

zawsze jest jakiś margines, który żeruje na ludzkiej biedzie, trzeba wyłapać


@jakub-krzewicki: przecież wyborczej nie chodzi o wyłapanie kogokolwiek tylko budowania wizji polak zły. Nie wiem skąd w tych ludziach taka antypolskość, przecież teoretycznie też są polakami?
  • Odpowiedz
Tak tak, Polacy to złoty naród i nigdy nikomu nic nie zrobili i nie wolno mówić o problemach bo ktoś jeszcze źle o nas pomyśli. Zamykajmy oczy na problemy nie starajmy się ich szukać bo przecież jak ich nie będziemy widzieć to ich nie będzie. Macie rewelacyjne myślenie xD


@Moisze: No tak, niezła "krytyka" - szukanie kogoś, kto skrzywdził Ukraińca na siłę, czy pobitego Roma, gdy to Romowie bili nas.
  • Odpowiedz
@SlimKirby: Z tym budowaniem wizji "Polak zły" to trochę przesada. No chyba że chodzi o powtarzanie tego XIX-wiecznego oświeceniowo-pozytywistycznego szablonu jak w tzw. powieściach tendencyjnych: Polak ma być taki a taki, a nie inaczej. I dlatego od dawna prawie nie czytam tej gazety, bo przecież wiem bez niej, jaki liberalny Polak ma być i nie potrzebuję, coby mi ktoś kazania prawił. To jest bardzo przestarzały schemat moralizatorstwa, przeznaczony dla tzw.
  • Odpowiedz
Czyli co? Lepiej stłuc termometr to nie będziemy mieli gorączki? Nie na tym wszystko polega żeby tylko klepać się po pleckach i cieszyć się że pomogliśmy tylko żeby sprawdzać czy wszystko jest ok. Jak nie znajdą oszukanych to nie będzie materiału, ale jak znajdą to pan Z będzie mógł się wykazać jak z oszustami z przewozu osób którzy łowili uchodźców na setki PLN za przejazdy.


@Moisze: jak TVP będzie szukało
  • Odpowiedz
Z tym budowaniem wizji "Polak zły" to trochę przesada.


@jakub-krzewicki: to nie przesada to nie pierwszy tego typu zabieg wyborczej, a nawet tej jednej autorki. Chodzi o zbudowanie narracji w której czytelnicy Wyborczej są grupą tych lepszych, oświeconych, postępowych otoczoną przez zaściankowy ciemnogród. Zauważ, że często wydaje się, że mogą kogoś czegoś nauczyć, przekazać jakieś postępowe wyższe wartości. Taktyka działa bo głupi ludzie nie miewają wątpliwości i bardzo lubią łechtać
  • Odpowiedz
@SlimKirby: Gdybyś znał historię literatury, to byś wiedział, że takie figury retoryczne to nic nowego. Oświecenie i pozytywizm to pasmo tego typu pisarstwa, które z odłamków zaściankowego hreczkosieja Sarmaty, chamskiego gbura Bambra i starozakonnego karczmarza Aszkenazego miało lepić zglajchszaltowany konstrukt jaśnie oświeconego liberalnego wpatrzonego na Zachód Nowopolaka. Chyba dopiero Młoda Polska odrzuciła w piśmiennictwie tę służebność i moralizatorstwo. Dlatego dla mnie "Wyborcza" to taki archaiczny retroliberalizm, wyważanie otwartych drzwi o
  • Odpowiedz
Gdybyś znał historię literatury, to byś wiedział, że takie figury retoryczne to nic nowego.


@jakub-krzewicki: już tak nie pajacuj mości literacie tylko czytaj ze zrozumieniem bo nic takiego nie stwierdziłem.

Co prawda być wpatrzonym w Zachód to o wiele lepiej niż w dziką Rosję, ale ja już mam po dziurki w nosie również i tej narracji. Sarmata jest narodem o dalekich korzeniach azjatyckich, ale skoro ma z ruskimi nierozstrzygalną w
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: Przecież bardzo dobrze że ktoś chce zrobić artykuł na temat oszustw wobec uchodźców, ponieważ:
1) Przedstawi to sposoby działania takich oszustów, co podniesie świadomość ludzi i pozwoli na uniknięcie wielu nieprzyjemnych sytuacji.
2) Głośność medialna może spowodować, że wielu z takich oszustów się wycofa.
3) Zachęci/zmusi policję do podjęcia działań na szerszą skalę.
  • Odpowiedz
to nie przesada to nie pierwszy tego typu zabieg wyborczej, a nawet tej jednej autorki. Chodzi o zbudowanie narracji w której czytelnicy Wyborczej są grupą tych lepszych, oświeconych, postępowych otoczoną przez zaściankowy ciemnogród. Zauważ, że często wydaje się, że mogą kogoś czegoś nauczyć, przekazać jakieś postępowe wyższe wartości. Taktyka działa bo głupi ludzie nie miewają wątpliwości i bardzo lubią łechtać własne ego.


@SlimKirby: Tak było, nie zmyślam.

  • Odpowiedz
Przez lata ich działań, robią wszystko, by obrzydzić uczucia do Polski. Plucie na wszystko co nasze. Jednocześnie zupełny brak krytycyzmu w stosunku do UE, wybielanie każdego działania.


@Kapitalista777: Ten brak samokrytycyzmu i chęć pławienia się we własnym sosie są absolutnie przerażające, i to właśnie to doprowadza do powstawania kolejnych pokoleń homo-sovieticus, którzy nie potrafią samodzielnie i krytycznie myśleć.
  • Odpowiedz
@SlimKirby: Jakbyś faktycznie czytał artykuły Wyborczej, to byś nie pisał bzdur o antypolskości. I należy ustalić jedno - krytyka pewnych zachowań występujących w społeczeństwie, nie jest niczym złym.
  • Odpowiedz
@TheJaster: może rozwinę myśl żeby nie zniżać się do twojego poziomu. Nigdzie nie napisałem, że problemy które opisuje twoja ukochana propagandówka nie istnieją. Istnieją ale są wyolbrzymiane w celu poprowadzenia jakiejś narracji. Bystrzaki twojego pokroju argumentujące na zasadzie "Tak było, nie zmyślam." i nie potrafiące przeczytać ze zrozumieniem dłuższego zdania się tym zachwycają. Robią to dlatego ponieważ Wyborcza sprawia, że mogą poczuć się lepsi od tych drugich, a tak na
  • Odpowiedz
@Moisze: Należy mówić jak coś się dzieje, ale nie wyszukiwać na siłę.
Czy wyobrażasz sobie, że jakbyśmy przyjechali młodych Nigeryjczyków uchodźców, to by wyborcza ogłosiła, że poszukuje ofiar napaści seksualnych i rabunkowych z ich strony?
Albo że w ogóle ktokolwiek, nawet prawicowe pisemko by powiedziało coś takiego?
  • Odpowiedz