Wpis z mikrobloga

Może stąd że sam paliłem kopciuchem, a aktualnie ogrzewam pelletem?


@Bioly40: no ale to porównanie z dupy bo wcześniej miałeś drewno za darmo a teraz w #!$%@? drogi pelllet. Porównaj sobie jakbyś miał kocioł do zgazowywania drewna zamiast kopciucha.
  • Odpowiedz
@robertx Może u was to tak wygląda, nie wiem. U nas płyty meblowe przerabiają na pellet przemysłowy i sprzedają z dużym zyskiem, nikt nie oddaje ich za darmo.

W najnowszych kotłach (5 klasa i wyżej) nie spalisz tego syfu bo nie mają one rusztu. Chyba, że w kotle na pelet używasz wspomnianego peletu przemysłowego. W ogóle nie po to zmienia się kocioł, żeby palić w nim tym samym czym palilo się
  • Odpowiedz
@MicroPepe Gdzie ja Ci napisałem, że miałem drewno i jeszcze za darmo? Paliłem węglem.
Nie neguje tego, że kocioł zgazowujacy jest ekonomiczniejszy, ale porównując palenie drewnem w kopciuchu i w takim kotle na pewno nie oszczędzisz 50%. W kopciuchu można spalać drewno z bardzo wysoką sprawnością, wystarczy dokupić bufor (który jest obowiązkowy przy kotle zgazowujacym) i palić na pełnej mocy grzejąc wodę w buforze, z którego jest ogrzewany dom.
  • Odpowiedz