Wpis z mikrobloga

Hej w jaki sposób uzyskać dofinansowanie z pracy do okularów? W sensie mogę najpierw kupić okulary i przekazać pracodawcy rachunek i on mi zwróci część kwoty? Czy muszę coś załatwić z pracodawcą przed zakupem?

#praca
#pracbaza
#okulary
  • 13
@MrHedge: musisz spytać się pracodawcy jak to u was jest, u mnie babka z hr powiedziała, że muszę mieć papierek od lekarza medycyny pracy które muszę im pokazac I dopiero mogę pójść okulary sobie kupić i oddadzą mi 300zl eloo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MrHedge: jeśli masz zalecenie od lekarza medycyny pracy, że masz pracować w okularach to tak, firma zwróci ci część kosztów. Ustawowo jest to chyba koło 250 zł, ale firma może dać więcej - zapytaj w kadrach.
@MrHedge: każdy pracodawca ma swoje zasady - większość - o czym zapomnieli Wykopki - daje dofinansowanie dopiero wtedy gdy powyżej 4 h pracujesz przed komputerem. Jak jesteś np. magazynierem to zapomnij o dofinansowaniu, chyba że pracujesz w spoko firmie.
@MrHedge wszystko zależy od firmy. U mnie nie potrzebowali nic od lekarzy. Po prostu zapytałem odpowiednią osobę, jak to u nas wygląda z dofinansowaniem. Powiedziała, że wystarczy, że będę miał fakturę na siebie za okulary/szkła i żebym tę fakturę podesłał do księgowości, to otrzymam 200 zł zwrotu. Tak zrobiłem i kasę mi przysłali.

Dopytaj u Ciebie, bo każda firma można inaczej to mieć i inną kwotę dofinansowywać.