Wpis z mikrobloga

#metal #sludge #doommetal #stonermetal
#cultowe (803/1000)

Ufomammut/Lento - Down z płyty Supernaturals - Record One (2007)

To kolaboracja (nie split!) dwóch sludgowych kapel z Włoch. Natrafiłem zapoznając się z dyskografią Ufomammut, Lento nie znam, pewnie poza czymś co sprawdzałem wtedy na YT żeby zobaczyć jak grają sami.

Pamiętam że dyskografia Ufomammut dość ambiwalentne we mnie uczucia wzbudziła, kolokwialnie mówiąc miałem wrażenie że jest za dużo Ufo w stosunku do Mammut. Dziś pewnie niekoniecznie bym to tak widział.
Natomiast to wydawnictwo było naprawdę inne i IMO wybijało trochę się ponad dokonania kapeli, które oczywiście doceniam (tylko nie do końca były w moich klimatach :))

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
  • 1