Wpis z mikrobloga

Zasilacz mi w blaszaku zaczął klekotać jak passat 1.9 w bocianie - coś tam szura, no to pomyślałem, że trzeba wyciągnąć, poczyścić, dokręcić...

Jakże zdziwiony byłem, gdy okazało się, że zasilacz jest... ZANITOWANY do obudowy - czy to jest jakiś nowy standard? Komputer był kupiony jakieś 3 lata temu... Tak się teraz robi? Do tego, w zasilaczu widać takie mazy jakąś białą pastą (zdjecie) - to też normalka?

(zasilacz corsair 650W)

#pc #hardware #komputery
h.....a - Zasilacz mi w blaszaku zaczął klekotać jak passat 1.9 w bocianie - coś tam ...

źródło: comment_1647152790fDhFyYfxF5JzRf4pcriHGd.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@josedra52: mój terkocze na wolnych obrotach pulpit przeglądanie neta oglądanie filmów jak gram to jest cicho ogólnie w komentarzach na morelach można przeczytać że dużo osób miało ten sam problem co ja Corsair CX550M 550W
  • Odpowiedz
mój terkocze na wolnych obrotach pulpit przeglądanie neta oglądanie filmów jak gram to jest cicho ogólnie


@chnibi: No tak jak u mnie. Jak jest rozgrzany np grą to śmiga. Otworzyłem budę i sprawdziłem jak wygląda praca wentylatora na wolnych obrotach i on stoi i terkocze. Jak dotknę śrubokrętem łopatki to czuć, że próbuje wystartować ale jakby dostawał za mało mocy z kontrolera obrotów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bfg10000: da się coś z tym zrobić? Kuzyn ma taki zasilacz XFX Core PRO 450W (platforma SeaSonic chyba) w starym komputerze i też coś "radośnie" w nim cyka/klika. Na pewno nie jest to wentylator bo odłączałem go całkowicie i było tak samo
  • Odpowiedz
@bachus: a było tak samo? zasilacz do takiej jebitnej wielkiej komory był wkładany? w sumie to się nie znam, ale kiedyś zdarzyło mi się wymieniać - może zgrzybiałem i nie pamiętam... ?
  • Odpowiedz
@bachus: No przecież były. Po pierwsze na gorze, a po drugie nie było żadnej „korytarzy”. Po prostu się mocowało na „szynach”.
  • Odpowiedz
@strusmig: Wymienić cewkę. Ewentualnie możesz ją rozwinąć i nawinąć ponownie. Ja tak u siebie zrobiłem w zasilaczu corsair 650W. Nadal terkota ale ciszej. Wydaje mi się że użyli jakiegoś wadliwego rdzenia ferromagnetycznego w niektórych modelach.
  • Odpowiedz
@helmutrura: to jest taki feature nowych obudów, primo zasilacz bierze i oddaje świeże powietrze nie grzejąc środka, a dwa ten tunel osłania spaghetti przed twoim wzrokiem jak masz szybe zamiast blachy z boku xD
  • Odpowiedz