Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #ruchdrogowy #przepisydrogowe #przepisyruchudrogowego

Jak jest ten pas rozbiegowy(?) i dojezdzam do konca i czekam az przejada samochody na glownej trasie, to za mna jak jest kolejka samochodow to one moga wyjezdzac z boku pasa rozbiegowego nie pozwalajac mi wyjechac czy jest zasada ze pierwsza osoba na rozbiegowym wyjezdza? Bo strabilam dzis takiego co mi zajechal mozliwosc wyjazdu ale moze sie pomylilam i jednak prawa dzungli obowiazuja na polskich drogach? Pytam bo zawsze pozwalalalam wyjechac pierwszej osobie z takiego pasa nie wiem czy slusznie. Moj samochod na grafice czerwono-niebieski.
AIicja - #prawojazdy #ruchdrogowy #przepisydrogowe #przepisyruchudrogowego

Jak jes...

źródło: comment_1647096893eljgtsA2oBSi4UCgM3cKBj.jpg

Pobierz
  • 30
Jesl itak to byl moj blad, staram sie byc dobrym kierowca i dlatego w ogole zapytalam. Doedukuje sie w tym zakresie pasow rozbiegowych i pokrewnych tematow.
czyli moge nie wjezdzac na pas rozbiegowy w ogole zanim nie uznam ze jestem zdolna sie rozpedzic by plynnie dolaczyc do ruchu?


@AIicja: No nie mozesz bo tylko tak sie mozesz wlaczyc :P

ALe wiem o co Ci chodzi - tak mozesz - a nawet powinnas - z pasa rozbiegowego wlaczyc sie do ruchu jak tylko masz taka bezpieczna mozliwosc. Pas rozbiegowy nie jest po to zeby dojezdzac do jego konca
ALe wiem o co Ci chodzi - tak mozesz - a nawet powinnas - z pasa rozbiegowego wlaczyc sie do ruchu jak tylko masz taka bezpieczna mozliwosc. Pas rozbiegowy nie jest po to zeby dojezdzac do jego konca


@gorzki99: w moim miescie jes ttaki ruch ze to niemozliwe w niektorych sytuacjach mimo ze mam szybki samochod i potrafie jezdzic dynamicznie, to co wtedy robic w takich sytuacjach?
to co wtedy robic w takich sytuacjach?


@AIicja: Powoli. Ujmijmy to tak:
Pas rozbiegowy to taki "ficzer" zeby sie wlaczac do ruchu z predkoscia zblizona do "glownej drogi"

Chodzi o to ze na normalnym skrzyzowaniu z przyczyn oczywistych jak juz sie wbijesz "na glowna" to jedziesz powoli bo musialas zrobic zakret o 90 stopni i musis sie rozpedzic.

Jak masz pas rozbiegowy to na nim sie rozpedzasz i wlaczasz "na glowna"