Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #ruchdrogowy #przepisydrogowe #przepisyruchudrogowego

Jak jest ten pas rozbiegowy(?) i dojezdzam do konca i czekam az przejada samochody na glownej trasie, to za mna jak jest kolejka samochodow to one moga wyjezdzac z boku pasa rozbiegowego nie pozwalajac mi wyjechac czy jest zasada ze pierwsza osoba na rozbiegowym wyjezdza? Bo strabilam dzis takiego co mi zajechal mozliwosc wyjazdu ale moze sie pomylilam i jednak prawa dzungli obowiazuja na polskich drogach? Pytam bo zawsze pozwalalalam wyjechac pierwszej osobie z takiego pasa nie wiem czy slusznie. Moj samochod na grafice czerwono-niebieski.
AIicja - #prawojazdy #ruchdrogowy #przepisydrogowe #przepisyruchudrogowego

Jak jes...

źródło: comment_1647096893eljgtsA2oBSi4UCgM3cKBj.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gorzki99 1 min. temu0

to co wtedy robic w takich sytuacjach?


@AIicja: Powoli. Ujmijmy to tak:

Pas rozbiegowy to taki "ficzer" zeby sie wlaczac do ruchu z predkoscia zblizona do "glownej drogi"

Chodzi o to ze na normalnym skrzyzowaniu z przyczyn oczywistych jak juz sie wbijesz "na glowna" to jedziesz powoli bo musialas zrobic zakret o 90 stopni i musis
  • Odpowiedz
albo pisz konstruktywnie albo cie zablokuje, juz sie odnioslam do tego


@AIicja: Wyjasnilem (za przeproszzeniem) "jak krowie na rowie" a Ty wyciagnelas wniosek ze masz sie zatrzymac przed wjazdem na pas rozbiegowy.

Jak widac wyciaganie wnioskow z konstruktywnych odpowiedzi Ci nie
  • Odpowiedz
OK zazwyczaj tak, o ile nie jest w sytuacji kiedy on mial 3/4 pasa na rozbieg a ja stoje na koncu, albo kiedy juz za mna stoi wiekszy samochod typu bus ktory zaslania mi widok w lusterku na najblizszy pas na glownej


@AIicja: ty mialas caly pas na rozbieg i sie nie wlaczylas jesli stoisz na samym jego koncu. Nie ma mozliwosci ze bus czy jakikolwiek inny pojazd zaslania ci
  • Odpowiedz