Wpis z mikrobloga

Mirki, może ktoś poratuje mnie trochę informatycznie? Chodzi o to, że jest taka świetna strona jak Polska Niezwykła - jest na niej mapa atrakcji turystycznych w całej Polsce. Niesamowita strona bo w prawie każdej mniejszej dziurze jest coś ciekawego, są opisy, zdjęcia i w ogóle świetna sprawa. Strona ta ma ponad 40k takich atrakcji, więc jest absolutnie bezkonkurencyjna w porównaniu z ‚Polskie Szlaki” itd. Jako, że jest świetna i użyteczna to ma fatalną aplikacje - w zasadzie aktualizowaną 2 razy w ciągu ostatnich 8 lat (na AppStore jest już wycofana, nie da się jej pobrać) na Google Play to trup. Ja nie usuwałem, więc mam jeszcze zainstalowaną, w miarę działająca wersję, przynajmniej na teraz.
Obawiam się jednak że ta perełka kiedyś zniknie z internetu i bardzo chciałbym mieć do niej dostęp online. Czy ktoś zna jakikolwiek sposób w jaki dałoby się ją pobrać? Od razu dam znać, że ctrl + s zapisuje tylko wybrany fragment, a ta mapa jest interaktywna. Poniżej zostawiam do niej link. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link: http://mapa.polskaniezwykla.pl/

#informatyka #internet #turystyka #pytanie #pomoc
Pobierz DosKapp4 - Mirki, może ktoś poratuje mnie trochę informatycznie? Chodzi o to, że jest...
źródło: comment_16470947811madgsyQUp7S2zZvbfSSWk.jpg
  • 8
@DosKapp4: nie wiedziałem, że taka strona istnieje. Pomysł fajny, ale to co na tej stronce jest to jakaś tragedia, bez wyszukiwania informacji o tych obiektach to nie wiadomo do czego jechać. Dużo błędnych lokalizacji i brak opisów atrakcji, które w rzeczywistości są niebezpieczne dla potencjalnego turysty.
@DosKapp4: Trzeba by przeiterować wszystkie LAT / LON w kwadracie, w którym mieszczą się koordynaty Polski (na zoomie około 13-15) potem wyciągnąć unikalne rekordy i osadzić na OpenStreet Mapie. Do zrobienia w dzień, ale Polskaniezwykła może mieć pretensje, że ktoś zdumpował im bazę więc raczej na prywatne potrzeby aniżeli publicznie to gdzieś wystawiać.

http://mapa.polskaniezwykla.pl/json.ashx?zoom=15&SWlat=53.89083&SWlng=14.24712&NElat=53.92299&NElng=14.30793&layers=,20,60,30,40,10
@DosKapp4: Aż tak proste to nie jest. Ten plik na górze zawiera wszystkie punkty z mapy w formie tekstowej. Do pełnego działania trzeba by pobrać jeszcze zdjęcia i opisy, a później to wszystko wyświetlić na jakieś mapie. Bez programisty się chyba nie obejdzie.