Wpis z mikrobloga

Po co młodzi ludzie kupują #nieruchomosci w Polsce skazanej na postępujący socjalizm i autorytaryzm, izolację od cywilizowanego świata, a w dalszej perspektywie pewnie wyjście z UE i zapaść gospodarczą? Przecież w tym kraju nic nie działa: służba zdrowia jedna z najgorszych w UE, bandyterka w sądach i policji, o rządzie w ogóle nie wspominam. Z każdym rokiem tu będzie coraz więcej staruchów z wypranymi przez TVPiS mózgami, chętnych na 18-tą emeryturę, na których trzeba będzie łożyć coraz więcej pieniędzy. Jednocześnie będzie coraz mniej chętnych do pracy i sponsorowania tego eldorado. Jak można z własnej woli wiązać swoją przyszłość z tym krajem? XD
  • 26
@marek-krakow: Połowa posta to czarnowidztwo, a druga połowa czeka prawie cały "zachodni" świat.

W Polsce oczywiście jest biedniej niż w wielu innych krajach, ale jednocześnie trzeba pamiętać, że jest to jeden z lepiej rozwijających się krajów Europy, a do tego dla ogarniętych ludzi nawet łatwiej się tu dorobić niż na zachodzie. Na przykład w IT w Europie, biorąc pod uwagę koszty życia, zarobisz więcej tylko w Szwajcarii i Londynie niż w
trzeba pamiętać, że jest to jeden z lepiej rozwijających się krajów Europy


@Anien: był ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na przykład w IT w Europie, biorąc pod uwagę koszty życia, zarobisz więcej tylko w Szwajcarii i Londynie niż w Polsce.


@Anien: żaden argument - możesz pracować dla polskiej firmy siedząc na Malcie i zarabiać tyle samo, jednocześnie odcinając się od polskiego smrodu.
żaden argument - możesz pracować dla polskiej firmy siedząc na Malcie i zarabiać tyle samo, jednocześnie odcinając się od polskiego smrodu.


@marek-krakow: ty chyba nigdy nie byłeś na Malcie. Wynajem dużo droższy niż w Polsce, infrastruktura leży kompletnie, transport publiczny praktycznie nie istnieje, więc jesteś skazany na kupno auta i przemieszczanie się tymi kompletnie #!$%@? drogami, w budynkach całą zimę piździ, limity zużycia wody (kraj bez naturalnych akwenów wody słodkiej).

Jeśli
@marek-krakow: wyjedź i sprawdź

Ja byłem 5 lat za granicą jako programista.
Wcześniej w polsce 4 lata jako programista.

Myślałem tak jak ty ale, alo 5 latach w niemczech wróciłem bo
- brak rodziny
- mieszkanie 3 pokoje w niemczech to 340 tyś euro w mieście
- pełno tam niebezpiecznych uchodźców. Po zmroku na dworzec strach iść.
- wymiana oleju w samochodzie (robocizna) to 99 euro
- nie chciałem aby mój
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@little_muffin: #!$%@? kocopoly. Sam myslalem o emigracji ale wyjeżdżając i tak bede parobasem, moze troche lepiej zarabiającym.
Znam angielski bdobrze oraz rosyjski i niemiecki komunikatywnie. Nie chcę wyjezdzac z polski bo mam tu rodzine, znajomych, znam ten kraj i jego zasady, często mnie #!$%@? ale go po prostu kocham. Wyjezdzajac za granice #!$%@? wie gdzie trafie, bede samotny. Duzo minusow, malo plusow.
@wetorek2: w polsce JEST stała stopa dla tych którzy zadali sobie trud czytania ofert i umowy.

W jiemczech jest drożej za mieszkanie nawet przeliczeniu na zarobki.

Średnie zarobki w de to 2.500 euro netto. Mieszkanie w średnim mieście to 4.000 euro za mkw.

W niemczech 80% wynajmuje i nie widzi w tym problemu.