Wpis z mikrobloga

  • 200
Kolejka pod urzędem paszportowym w Krakowie.
Po 1,5h stania przesunąłem się o 15metrow. Długość całej kolejki ok 100m reszta w środku.

W kolejce sami Polacy, każdy otwarcie mówi że robi paszporty żeby móc w razie czego uciec z kraju.

Panika czy racjonalne zabezpieczanie się?

#wojna #krakow #ciekawostki
tsstolik - Kolejka pod urzędem paszportowym w Krakowie. 
Po 1,5h stania przesunąłem s...

źródło: comment_1646992099DbvCjrb99NYHGsmrmIyLWe.jpg

Pobierz
  • 169
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tak, to jest panika. Jeśli coś miałoby się stać, ten paszport nie będzie zbyt użyteczny. Tworzą sobie fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

@przyjaciel_golomb: Niby czemu nie będzie?


@Morf: Przecież oczywistym jest, z jesli coś by się stało, to Polska zamknie granice z UE, a mężczyżni mają zakaz wyjazdu z kraju.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tsstolik: czuję się jakbym oszukała system, paszport złożyłam w 10 minut na początku lutego, odebrałam 24.02 i byłam w urzędzie tylko ja i urzędniczki xD
Może w lotka zacznę grać
  • Odpowiedz
wyrobienie dokumentów "na wszelki wypadek" wydaje się jedyną sensowną rzeczą jaką teraz można zrobić na zaś.


@powaznyczlowiek: Utrudnić innym życie (bo ktoś akurat wyjeżdża i kończy mu się paszport), robiąc kilkusetmetrowe kolejki, aby zabezpieczyć się na niemal nieprawdopodobny scenariusz, który wymagałby ucieczki i to jeszcze poza strefę Schengen. To nie jest "sensowna rzecz". Już więcej logiki mialo tankowanie do 1000l mauzerow na Orlenie, niż to.
  • Odpowiedz
Przecież oczywistym jest, z jesli coś by się stało, to Polska zamknie granice z UE, a mężczyżni mają zakaz wyjazdu z kraju.


@maly_ludek_lego: No nie do końca, wojna w Ukrainie w trybie "pełzającym" trwa od paru lat i od miesięcy Putin zbierał wojsko pod granicą i mogłeś s--------ć wcześniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Matemit przerabiałem to parę lat temu w wakacje. Wszyscy w--------e w urzedzie, a ja cały na biało. 2 wizyty po 10 minut i głos starych dziadów co to "z poza Wrocławia przyjechali i muszą cały dzień stać, a ja ot tak wchodzę" mam do dzisiaj w uszach. Muzyka
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@venividi: jak ktoś akurat wyjeżdża i robi sobie paszport na miesiąc przed wyjazdem to sam sobie utrudnia życie xD poza tym ile jest takich osób na Polskę - 100? A tankujemy wszyscy co tydzień albo częściej więc nieszczególnie się k---a zgadzam z tym co napisałeś xD
  • Odpowiedz