Wpis z mikrobloga

Mirki, co myślicie o takim projekcie?

https://www.extradom.pl/projekt-domu-nowatorski-d57-WWB1063?source=sem&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_content=promocja&device=m&campaignid=8921899878&gclid=CjwKCAiA4KaRBhBdEiwAZi1zzlrSEuy9JQZ-nYOlUlMfzogmT-ktwNs2Ml4xg_NUO-tXmuKjnJKqjBoC-BMQAvD_BwE

Widzicie jakieś wady? Jak że stratami ciepła w takim domu? Chodzi mi o to że pokoje są nad garażem który raczej nie będzie mocno ogrzewany. Co myślicie o płaskim dachu? Pewnie też bym zrezygnował z okna narożnego i chciał przenieść drzwi na taras z tego małego pokoju do salonu. Dom ogólnie mi się bardzo podoba, duży salon z otwartą kuchnią i wyspą na środku, garaż w bryle domu czyli takie rzeczy które bardzo chciałem ale jednak potrzebuję żeby ktoś chłodnym okiem, czy jakieś problematyczne rzeczy widzi.

Rodzinkę wstępnie planujemy 2+2 ale to się zobaczy.

#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co myślicie o płaskim dachu?


@euklides: Jak tylko MPZP Ci pozwala i nie masz uprzedzeń to rób dach płaski albo jednospadowy. Zaoszczędzisz masę pieniędzy.
  • Odpowiedz
@euklides: wszelkie Balkony, tarasy w domu jednorodzinym - są zbyteczne i problematyczne - problem z uszczelnieniem, mostkami termicznymi, zwykle nie używane bo ma się swój ogród. W garażach teraz zwykle jest warstwa ocieplenia na ścianach łączących go z przestrzenią mieszkalną
  • Odpowiedz
  • 0
@dasistfubar tylko w tego typach projektach(płaski dach) zazwyczaj zawsze są balkon. Tego też bym nie chciał robić, ale jednak ten salon z kuchnią mnie no żeby nie skłamać to podnieca
  • Odpowiedz
@dasistfubar: @euklides: o ile z tarasem faktycznie lubi być problem z uszczelnieniem to balkony można zrobić na przekładkach albo w ogóle konstrukcję stalową i wtedy nie ma żadnych kłopotów jednak w domu jednorodzinnych ona są zbędne i to jest fakt. Pełnią tylko rolę wizualną/estetyczną.
  • Odpowiedz
  • 0
@hasek34 tylko że większość domów ma koszty między 200-400 tyś, i każdy dom będzie miał takie koszta, tutaj na plus że odpadaja dach(blacha/dachówki, drewno itd)
  • Odpowiedz
@euklides: Bezsensy z mojego punktu widzenia:
1. Masa mostków cieplnych a to będą duże straty ciepła i ryzyko przemarzania (grzyb)
2. 30% powierzchni parteru to garaż w bryle - grzejesz 40m2 bez sensu
3. 15 drzwi wewnętrznych
4. 150 m2 zabudowy a na górze 60 m2 po to żeby zostawić nieużytkowy strop.
5. Praktycznie każde okno solidnie przykryte
  • Odpowiedz
  • 0
@01101010_01100001
1. Planuje troszkę ograniczyć te okna. Mam osobę która by mi to rozplanowała ze smakiem.
2. To każdy dom z garażem w bryle domu
3. No na to nie mam argumentu, jedne mniej pewnie by było, nie dałbym w pomieszczeniu gospodarczym do garażu, a zostawił na przestrzał. Tylko będą mnie tam denerwować, w domu rodzinnym miałem podobną sytuację.
4. No nie mam na to argumentów
5. Mi osobiście nie przeszkadza brak światła, obecnie mam wszędzie rolety w mieszkaniu dzień noc i są prawie cały czas na pół gwizdka
  • Odpowiedz
@euklides: Pkt 6. chodzi głównie o ogrzewanie. Konstrukcja nie jest zwarta. Każdy taki wystający element to jest dodatkowa powierzchnia która się wychładza i przenosi to na konstrukcje. Masz bardzo dużą powierzchnię stropu która w zimie będzie trzymała lód, śnieg itd. Duże tarasy dookoła to też problem bo jest połączony z konstrukcją i nie da się go dobrze zaizolować.
Pkt. 7 Jest bardzo duże prawdopodobieństwo że ekipa Ci schrzani te stropy
  • Odpowiedz
@euklides: widzę, że projekt wybierasz oczami. Rada na poczatek- wybieraj głową.
A projekt jest beznadziejny, przekombinowany, za duży jak dla rodziny 2+2. Będzie bardzo drogi w budowie i drogi w użytkowaniu. No, ale sąsiedzi i rodzina powiedzą "wooowww... Ale zajebista chata".
  • Odpowiedz
@euklides: @01101010_01100001: co do płaskich dachów o ile mieszkasz koło dużego miasta to patrz firmy ogarniające dachy na płycie, tam masz płaskie to powinni coś ogarniać

a co do projektu to jak wyżej, ładny ale przekombinowany, duży dom a jak dla mnie jakoś mało przemyślanie wielkości pomieszczeń i najważniejsze, jak ten projekt wpasowuje się w Twoją działkę? gdzie będą wychodzić okna, taras itp? a co do światła to
  • Odpowiedz