Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy pamiętacie, ale super sojusznik Trump wstrzymywał zatwierdzone przez kongres USA dostawy broni na Ukrainę warte 400 milionów dolarów pod pretekstem, że Ukraina jest skorumpowana i że da im te dostawy dopiero jak zaczną śledztwo w sprawie Bidena (już było wiadomo, że będzie pewnie kandydatem demokratów na prezydenta w kolejnych wyborach). Trump był nawet impeachowany z tego powodu (bo prezydent nie ma prawa wstrzymywać zatwierdzonej przez Kongres pomocy militarnej z przyczyn polityki wewnętrznej).

Gdyby nie ten proces (i późniejsza wygrana Bidena) - Ukraina prawdopodobnie byłaby już podbita bo mieliby znacznie mniej broni.

A w Polsce co głupsze prawaki masturbowały się w tym czasie do tego, że "Trump zna historię Polski" :)

#neuropa #4konserwy #trump #ukraina #usa

Źródła:
https://www.cnbc.com/2020/01/16/trump-administration-broke-law-in-withholding-ukraine-aid.html
https://news.yahoo.com/trump-impeached-withholding-nearly-400-033401108.html #polityka
  • 17
@tell_me_more: wszyscy zapominają, że dziadek Biden to klasyczny stary przykład wyrachowanego tzw. Amerykańskiego Jastrzębia. Pomimo starości pewnie wyuczone odruchy się przebudziły. Niestety też sprawa z naszymi Migami, która jest śliska jak cholera była spowodowana takim wyrachowaniem. Jednak na ten moment dobrze się spisuje. Trzyma krótko całą sytuację i jego otoczenie dobrze to wszystko ogarnia.
Trump by sprzedał Europę od razu niestety. Gościu zapomniał, że tak USA dla ich prezydenta powinno być
@alvaroZcamaro: ale wiesz skąd to się wzięło? Rosjanie od wielu lat szykowali się do tego. Zbierali rezerwy i badali teren plus Covid prawdopodobnie też wszystko przesunął. Więc proszę nie #!$%@? z tym Trumpem bo on strasznie #!$%@?ł na NATO, że niby inne kraje nie dają tyle ile stany. Spoko ale NATO głównie służy do chronienia Amerykańskich sojuszników i INTERESÓW STANÓW.
Spoko ale NATO głównie służy do chronienia Amerykańskich sojuszników i INTERESÓW STANÓW.


@rezydenttomek: to jest chyba jasne. Tylko ich interesem jest bycie mocarstwem, siła sojuszu NATO to zaufanie członków do artykułu 5. Jakakolwiek rysa i wątpliwość, ze nie zostanie wypełniony z całą siłą powoduje zwrot każdego z członków i szukanie interesu gdzieś indziej.

Więc nie wiem czemu to mówisz, jakby to był problem.
Cała sprawa z migami to wymysł agentury która chce skłocić NATO.

PISowcu mogliby zarządzić ciszę medialną na temat samolotów.

Wukopki tacy znawcy wszystkiego znowu nie widzą jak politycy działają na niekorzyść Polski.

Temat migów to darmowe paliwo do ruskiej propgandy przeciw NATO (znikł temat tego jak rosja dostaje w dupę, znikł temat imigrantów) - co za przypadek że ciągną go polscy politycy.
Trump by sprzedał Europę od razu niestety.


@rezydenttomek: albo by zrzucił bomby na Moskwę. Trump był nieprzewidywalny, nawet jego doradcy potwierdzają, że nigdy nie było wiadomo co Trump zrobi. Dziś właśnie słuchałem politologa który, pytany przez dziennikarza co by zrobił na miejscu Bidena, powiedział: "nie wiem i chyba nikt nie wie".
To najlepiej podsumowuje sprawę. :)

Moim zdaniem, akurat nieprzewidywalność Trumpa to był atut, Trump był bardziej skory do użycia siły,