Wpis z mikrobloga

@Wybuchowy_kubek: Pomnik to nie historia tylko upamiętnienie i hołd. Nie mają żadnej wartości merytorycznej same w sobie, szczególnie pomniki upamiętniające fałszywą historię bo np. armia czerwona nikogo nie wyzwoliła tylko zmieniła okupanta, grabiła, mordowała i gwałciła. Takiej historii Polska ani żaden inny naród nie potrzebuje a pomniki powinny powstawać w miejscach kaźni.
@Tasde: Zgadzam się. Po prostu nie zgadzałem się z komentarzem @OCIEBATON który porównywał to do akcji z BLM. Ale też nie popieram wandalizmu ogółem. Nawet jeżeli dotyczy to pomników upamiętniające fałszywą historię. Według mnie, przydają się właśnie do tego, żeby pamiętać że kacapy potrafią kłamać, i są w tym całkiem nieźli. W dobie wojny, niszczenie takiego pomnika jest perfekcyjnie uzasadnione.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sumistrz5: nie szanuję. Tego typu relikty po komunie powinno się usunąć z centrów miast, ale istnieje pewnie sporo muzeów, które przyjęłyby takie coś, w końcu to część kultury.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spere: a USA zniszczyli pomnik Kościuszki który pisał ,,Upraszam pana Jeffersona, aby w razie, gdybym zmarł bez testamentu, wykupił z mych pieniędzy i wyzwolił tylu Murzynów, by pozostała suma wystarczyła na ich edukację i utrzymanie."
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zabamichal: jest różnica pomiędzy pomnikiem który rozdupcysz traktorem albo koparka, a Pałacem Kultury, praktycznie symbolem Warszawy i Polski, który jest wykorzystywany przez wiele podmiotów