Wpis z mikrobloga

Cześć,

ktoś wie, jak wkręcić się w wolontariat na granicy z Ukrainą? Mam dwie ręce, wolny czas i chcę jakoś pomóc.
Trochę czytam i niby "wolontariusze poszukiwani", ale jak sprawdzam strony, to widzę, że preferowane są osoby z językiem ukraińskim, z doświadczeniem w pierwszej pomocy, itp. Ktoś wkręcił się w pomoc tak z marszu i może podesłać link albo numer telefonu organizacji / fundacji?

Dziękuję!

#ukraina #pomagajzwykopem #czujedobrzeczlowiek #wolontariat
  • 55
@konto_na_kajmanach: Ja mam ciut inne trochę zdanie w temacie udzielania pomocy. Może poprawcie mnie, ale Polacy są super i tej pomocy nie brakuje. Jak to Polacy - pospolite ruszenie i wszyscy chcą pomagać.

Ale cudów nie ma, każdy z sił opadnie. A powiedzmy sobie uczciwie - to się prędko nie skończy, a najgorsze jeszcze przed nami.

Dzisiaj mamy 1 000 000 uchodźców, niedługo będą 4 000 000 jak szacują eksperci.
Zostawmy
@to_znowu_ja: Ale jedno drugiego nie wyklucza. Mi tylko chodzi o to, że jak cała Polska na hurra ruszy dziś z pomocą (nie ważne czy sterowana ta pomoc będzie oddolna czy odgórna) to za miesiąc nikt nie będzie miał sił już.

Od długiego czasu wszyscy trąbią co by nie jechać na granicę bez celu lub kogoś konkretnego bo robi się burdel, korki i zamieszanie.

@ATAT-2: @malylolo: Potwierdzam. To co widziałem
@ATAT-2: Chodzi o ludzi którzy przyjeżdżają na przejście bez celu lub kogoś obcego odebrać. Jeżeli nie jesteś z nikim umówiony na granicy nie jedziemy pod granice a do miejsca gdzie już są przewiezieni uchodźcy ! Sam jeżdżę pod granicę po umówionych ludzi co już przeszli i jest mnóstwo osób które przyjechało bez konkretnego celu. A koledze pisałem by jechał do Przemyśla pod punkt a nie na granicę. Przemyśl nie jest miastem
@konto_na_kajmanach: Odpowiadam z perspektywy NGOsa - zapotrzebowanie jest ogromne, ale na konkretne umiejętności. To też na 99% nie będzie wolontariat na granicy - bo zwyczajnie pogranicznicy wszystkich nie przepuszczą, a ilość osób do nalewania herbaty też nie musi być duża. Sama chciałabym tam być, ale siedzę w IT i pomagam na sposoby, na których się znam - czyli odpowiadam za cały digital + łypie okiem na serwery, które wywala pierwszy lepszy