Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mam jakiś defetystyczny kryzys.

Widzę ceny paliwa, kursy walut, projekt ustawy, milion uchodźców, wojnę, która nie wiadomo jak dalej się potoczy i wszystkiego się odechciewa. Ogarnia mnie demotywacja bo wszystko idzie #!$%@? i lada moment będziemy mieli tutaj lata 90. Patrzę w przyszłość i nie widzę żadnych korzystnych efektów jakie mogą przyjść.
Dziś zaczynam urlop i nawet straciłem ochotę na jakikolwiek wyjazd a jedyny o jakim zaczynam myśleć, to ten, żeby ułożyć życie w jakimś normalnie rządzonym kraju.

#ukraina #wojna #oswiadczenie
  • 24
@ZebraKz: to inflacja wywołana panedemia a teraz wojna.
Możesz się zdziwić ale ten absurd występuje i pogłębi się teraz w prawie całej Europie i USA (już teraz mają rekordowe ceny paliwa)
@FELIX90: zycko. Zawsze możesz mieć gorzej np. bomby zaczną ci lecieć na łeb, pójdziesz w kamasze a twoja matka będzie siedzieć w obozie dla uchodźców razem z Ukraincami i Afganczykami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc rób co robisz i nie siej defetyzmu.
@FELIX90: Heh, ja miałem lada dzień ruszać z budową domu, fundamenty jako wkład własny za gotówkę + reszta na kredyt, obecnie gotówki nie starczy na fundamenty a kredytu nie dostane bo aby zdolność wyszła musiał bym zarabiać 2x tyle (banki mają liczyć zdolność biorąc pod uwagę dzisiejszą wartość stóp procentowych +5pp)
@FELIX90: dobre czasy się skończyły na następne 10 lat, jak nie będzie tylko gorzej przez wojnę. Teraz, choć to obowiązek, kasa na uzbrojenie i uchodźców (i tfu dalsze kupowanie głosów). Służba zdrowia i szkolnictwo stoi w miejscu, jesteśmy na szarym końcu innowacyjności, wypłaty rosną nieproporcjinalnie, o mieszkanie coraz ciężej, z emerytury też za wiele nie będzie. Regres cywilizacyjny #!$%@?.

Nie jesteśmy bogatym krajem w surowce i myśl techniczną jak inni, ale
@FELIX90 Mam te same myśli. Nie zostanę w Polsce ponosząc decyzję rządu. Chce sobie spokojnie pożyć a cały czas jestem kopany w dupę. Ludzie dostają kasę a ja dostaję podwyżki