Wpis z mikrobloga

@erni13: Kisnę z tego strasznie. Jeśli już to zamach zrobią ludzie o których 99.9% ludzi nic nie wie, może zrobią to agenci FSB lub nawet SWR o których wiedza tylko najlepsze wywiady typu Mossad czy CIA. Nagle wielcy specjaliści od rosyjskiej polityki zobaczyli mema z Szojgu i myślą ze facet coś zrobi.
@malinq: Przecież od kilku ładnych dni po wykopie lata jakiś fejk, że Putin się boi Szojgu i dlatego siedzi w ukryciu XD

Czy myślisz, że ten mem to czysty random?
@Polska5Ever: Szojgu nic nie zrobi, to typowy sowiecki aparatczyk łapówkarz. Był news o tym jak najnowszą korwetę patrolową w technologii stealth Ukraińcy zatopili salwą z Gradów, ten genialny pomysł wspanialemj korwety stealth został wciśnięty armii rosyjskiej przez przemysł, który sowicie opłaca Szojgu.
Przecież od kilku ładnych dni po wykopie lata jakiś fejk, że Putin się boi Szojgu i dlatego siedzi w ukryciu XD

Czy myślisz, że ten mem to czysty random?


@erni13: myślę, że ocenianie i krytyka "wykopków" na podstawie mema w czasach takiej burzy informacyjnej i jawnej propagandy pro-ukraińskiej jest nie tyle zbędne co szkodliwe. Ty też jesteś wykopkiem jak ja czy OP. Po co to stawianie się na wyższej pozycji "bo
@malinq: Byczq nie chodzi mi absolutnie o tego mema, poprostu go zauważyłem w gorących, i to już setny post o Szojgu zabijającym Putina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bardziej chodzi mi o ludzi którzy powielają jakieś dziwne newsy i o dziwo w nie wierzą. W babcie która zrzuciła drona ogórkami, cyganów którzy ukradli czołg, CIA które dało cynk o Szojgu polującym na Putina, ducha Kijowa i innych dziwnych
@erni13: a mi chodzi o tworzenie jakichś mitycznych "wykopków" podczas kiedy sam do tej grupy się wliczasz.

Poza tym nie wiem w jaki sposób wiara, bądź po prostu branie jakichś wydarzeń jako potencjalnie możliwe, miałyby być dla nas szkodliwe.

W babcie która zrzuciła drona ogórkami, cyganów którzy ukradli czołg


@erni13: takie mity i legendy może są januszowate ale pozwalają na to, by temat wojny nie ucichł i nie znudził się.
@malinq: Zwyczajnie mamy inne podejście i tyle. Dla mnie tworzenie mitów wojennych i fejkowych bohaterów jest zwyczajnie głupie ale jeśli komuś to pomaga to okej, nic mi do tego ¯\_(ツ)_/¯