Wpis z mikrobloga

@chemikorganik: @KrolInceli97: @chemikorganik: musiałoby zginąć miliony ukraińców, żeby obecny napływ ukrainek w jakiś sposób wpłynął na obecną sytuacje. Zresztą bardzo dużo kobiet woli hodować koty, zwłaszcza jak tatuś pomógł córeczce i w wieku 19 lat ma już mieszkanie, samochód itd. Potem się dziwią "sylwia nie może se nikogo znaleźć" no bo jak ma sobie znaleźć skoro pula ludzi którzy mają więcej od niej i jest w jej wieku jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwaz1: Według mnie bardzo dużo ludzi zginie po obu stronach konfliktu.
Na Ukrainie ludzie są za biedni żeby kupować dzieciom mieszkania czy samochody.
Oprócz 0,01 procenta oligarchów którzy są bogaci nawet jak na polskie czy amerykańskie standardy ludzie muszą od dziecka pracować żeby mieć na chleb oraz na łapówki dla lekarzy oraz urzędników.
Myślisz że dlaczego przyjeżdżają tutaj i podejmują ciężkiej pracy za najniższą krajową?
Myślisz że dlaczego przyjeżdżają tutaj i podejmują ciężkiej pracy za najniższą krajową?


@chemikorganik: mylisz się ukraińcy pracują albo za takie same albo lepsze pieniądze niż polacy w polsce. W większych miastach różnica między standardem życia u nas i u nich jest niewielka, dlatego nie spotkasz ich w polsce B gdzie jest biedota. Różnica jest jak ze wsi ukraińskiej przyjedzie do dużego miasta w polsce A. Odnośnie kobiet to miałem na myśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwaz1: z pierwszym punktem się nie zgodzę.
Pracowałem w kilku firmach i praktycznie wszędzie osoby z Ukrainy miały gorsze warunki. W części z tych firm były oficjalnie zatrudnione na innym stanowisku i otrzymywały niższe wynagrodzenie.
W innych firmach co prawda wynagrodzenie było takie same lecz byli zatrudnieni tam gdzie praca była najcięższa.
To jest prosta ekonomia: możnaby teoretycznie zatrudnić tam polaków tyle że szybko by znaleźli lepszą pracę i uciekli a