Wpis z mikrobloga

Serio czy wy jestescie nienormalni cieszac sie z tego ze NATO pozwoli oddac nam samoloty Ukrainie? Przeciez te 10 samolotow NIC nie zmieni, spowoduje tylko to ze putin bedzie mial w przyszlosci pretekst na agresje na Polske.

Jestem calym sercem za Ukraincami i pluje na ruskie onuce, ale zaczyna mnie #!$%@? to wymachiwanie szabelka polskiego rzadu. Duda i Morawiecki wyprzedzaja sie tylko kto jest grozniejszy, jakbysmy conajmniej byli mocarstwem atomowym. Prawda jest taka ze jestesmy militarnym slabeuszem a szczekamy najwiecej. I #!$%@? "jak nie teraz wojna z putinem to i tak kiedys bedzie". Nie, nie bedzie chyba ze damy kacapom pretekst. Polska nie jest potrzebna putinowi bo nie mamy nawet 1/3 surowcow ile ma Ukraina, wiec jakby mial nas najechac to tylko wlasnie w razie naszego staku.

Pomagac TAK. Prowokowac NIE. Jak rzad #!$%@? szabelka to niech pozniej sam walczy z karabinem, a prawda jest taka ze to my bysmy walczyli z wrogiem, kiedy ci ktorzy to sprowokowali siedzieli by sobie wygodnie w niemczech i sprawowali rzad na uchodztwie.

#ukraina #wojna #rosja
  • 54
  • Odpowiedz
@kujawiakkolo30stki: Nie odniosłeś się? Przecież sam do mnie pierwszy napisałeś. Została Twoja niewiedza wypunktowana, i się zamknąłeś w sobie, bo jak dyskutować z faktami? Poszedłeś do innego wątku, i mnie zaznaczyłeś żeby się popłakać. A teraz wspominasz o szkole (i to Twój jedyny argument) po czym zarzucasz mi że mi mądrości zaczyna brakować, bo piszę na Twój zarzut że to Ty nie potrafisz pisać? No przecież sam widzisz jakim jesteś
  • Odpowiedz
Lepiej siedzieć biernie i czekać? Ukraina powinna dostać wszystko, czego jej potrzeba, aby bronić siebie i również nas i resztę krajów w bezpośrednim zagrożeniu tego #!$%@?. Im szybciej go zatrzymamy, tym lepiej, ale do tego trzeba środków. My jesteśmy najbliżej, jesteśmy w każdym mozliwym sojuszu i bardzo dobrze, że stajemy na wysokości zadania. Migu - leć! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kujawiakkolo30stki: Piszesz eot, a sam do mnie dalej piszesz, wyzywasz mnie od dzieci, piszesz coś o szkole i dobranocce.

Chyba zaczynam rozumieć Twój problem. Jesteś jakimś starym smutnym wykopkiem, które chciał pokazać jakim jest kozakiem, a został sprowadzony do parteru jak pet.

Ale pokaże czym się różni ktoś taki jak ja od Ciebie. Po pierwsze jestem człowiekiem honoru i słowa maja moc, nie robie z nich gówna tak jak Ty.
  • Odpowiedz
spowoduje tylko to ze putin bedzie mial w przyszlosci pretekst na agresje na Polske.


@why1sthat: Fajny ten poziom myślenia.

"Lepiej nie dzwonić na policję gdy somsiad patus włamał się do mieszkania innego somsiada bo jeszcze się obrazi i po mordzie
  • Odpowiedz
putin bedzie mial w przyszlosci pretekst na agresje na Polske.


XD
Po pierwsze to Putin ma już pretekst, Polacy to faszyści i cyk, załatwione.
Po drugie to nie będzie żadnego ataku, bo Putin rzucił wszytko co miał na Ukrainę. Nawet jakbyśmy nie byli w NATO to nie miałby czym nas zaatakować, a z takimi siłami usa i Europy to nawet nie ma z czym podchodzić.
@why1sthat:
  • Odpowiedz
@corryand: jasne, Putin ma przecież miliardową armie i kosmiczna flotę na orbicie xD
Na Ukrainę poszło 150k wojska, w tym większość regularnych kontraktowych żołnierzy jakich ma Rosja. Oczywiście Putin może ogłosić mobilizację i powołać pod broń z pół miliona ludzi, którzy będą jeździli sprzętem z lat 70, tylko że po pierwsze ten sprzęt jest w bardzo złym stanie, a po drugie załamałaby się ruskim cała linia propagandowa.
  • Odpowiedz
@pat1ryk: oni maja ponad 800tys wojskowych. Wystraczy ich wyslac na front jako kolejne mieso armatnie. Zginelo tylko o ile nie zawyzaja 10tys ruskich. To 80x tyle przed nimi. Niestety nie ma mozliwosci zeby Ukraina wygrala ta wojne..
  • Odpowiedz
@why1sthat: jak idziesz chodnikiem to też się zapowiegawczo patrzysz pod nogi żeby czasem nie dać komuś pretekstu do #!$%@?? putin wypowiedział wojnę turcji za zestrzelenie samolotu? wypowiedział wojnę szwecji za dostarczenie nlawów? a może niemcom? francji? wielkiej brytanii? też nie? no ciekawe #!$%@? dlaczego
  • Odpowiedz
@corryand: ale ty zdajesz sobie sprawę, że to nie wszyscy są żołnierze? W wojsku są też urzędnicy, kierowcy, magazynierzy. Na jednego żołnierza w polu przypada 3 na zapleczu. To nie jest tak, że oni mają 800k żołnierzy których można wysłać z dnia na dzień. Takich to może mają 200k z czego 3/4 na Ukrainie.
  • Odpowiedz
@corryand: wiesz dlaczego rosja właśnie się upokorzyła przed całym światem tym konfliktem? bo nie potrafiła ogarnąć logistyki dla kilkudziesięciu k żołnierzy i wojsk pancernych, a ty mówisz, że teraz pośle na ukraine 800k? może #!$%@? zaraz 8 milionów żołnierzy? XDD ile z tych 800k to jest personel a nie żołnierze, obsługa itd sprawdziłeś? czy to tak se piszesz? a te twoje 800k to jak dotrze na ukrainę? będą się przedzierać
  • Odpowiedz
@pat1ryk: a co niby tych 3/4 na zaoleczu robi? Raczej na odwrot jest dowodca plutonu, dowodca jednostki itd i jakies pare pobocznych osob jak medyk ktorych wiemy juz ze ci wojskowi nie maja przy sobie, jakis logistyk itd.
  • Odpowiedz
@cutthroat: wejdz sobie chociazby na wikipedie i sprawdz ile broni pancernej ma Rosja w sluzbie czynnej + rezerwie i sobie zsumuj ta tabelke. Maja ok. 131 tys. wiec az nadto jak na wojska ladowe, ktore wynosza 250tys, powietrzno-desantowe 35tys + powietrzne 150tys na ok. 2200 szt floty powietrznej juz nie mowiac o ogromnej marynarce wojennej 130tys i jeszcze 200tys wojsk wsparcia i 80tys wojsk strategicznych do obslugi wyrzutni rakietowych itd.
  • Odpowiedz