Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Copy-paste mojej wypowiedzi sprzed kilku dni.
Znajomi pytali zaprzyjaźnionych Rosjan co sądzą o tym konflikcie i dostali ciekawą odpowiedź. Wg. nich chodzi nie tylko o surowce ale też żywność. Mówili, że mają co raz większe problemy z produkcją, są rejony gdzie ludzie dosłownie głodują, ale jest to ukrywane. Import kosztuje, a bez własnego, solidnego zaplecza produkcji żywności nie mają żadnej szansy na ekspansję czy normalne funkcjonowanie.

Poszukałem trochę i znalazłem taki
  • Odpowiedz
Najpierw karteczki, a później stan wojenny ()


@AzazulPazuzu: kartki i wojna to chyba dwa najgorsze terminy, Rosjanie wojny i kartek się boją - dlatego to nie jest wojna na Ukrainie tylko "specjalna operacja"
  • Odpowiedz
@FantaZy: Wychodzą od początku i wychodzili wcześniej. Aresztowano juz niemal 12000 osób, od momentu rozpoczęcia wojny. Dzis aresztowano ponad 4000.
Rosja to nie Polska, tu mozesz pałą po grzbiecie dostać albo gazem po oczach. Tam jest kolonia karna, tortury, samobójstwo lub herbatka z polonem.
Rosja nigdy nie przestala byc stalinowska, zatem protestujący muszą miec bardzo duzo determinacji by wyjsc na ulice i wyglada na to ze maja, skoro nie zwazajac
  • Odpowiedz
  • 1
@#!$%@? kolejnym krokiem jak czytałam w Rzepie może być zamknięcie granic dla ruskich. Boją się, że ludzie będą chcieli masowo uciekać z tonącego statku (co wcale nie wydaje się takie nieprawdopodobne), więc profilaktycznie nie wyjedzie nikt (ʘʘ)
  • Odpowiedz
  • 0
A czy przypadkiem Rosja nie jest jedynym z największych na świecie producentów zboża? Bo tutaj wykopki ponosi fantazja i piszą, że ruscy zdechną z głodu xd Nie wiem czy wiecie ale do produkcji żywności potrzebne są nawozy sztuczne, a do ich produkcji potrzebne są spore ilości gazu. Jak się za kilka miesięcy okaże, że to u nas bardziej zdrożała żywność niż u Ruskich to nie bądźcie zdziwieni.
  • Odpowiedz
@Apdl: No, gdyby tylko istniał kraj który może dostarczać tyle samo gazu i ropy co Rosja… któremu zapewne w tym miesiącu zdejmą zachodnie sankcje… ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Iwan, zluzuj wora - będziecie głodować i taka jest prawda bo jak nikt od Was tej pszenicy nie kupi (a sama UE i Turcja to 60% ruskiego eksportu) to zostaniecie z gnijącą pszenicą i milionami brzydkich, zapijaczonych mord
  • Odpowiedz