Wpis z mikrobloga

Gniję z wykopów xD teraz nagle się część z nich obudziła, że "ukry zabioro im pracę". Ciekawe ilu z nich ogarnia, że oni już dawno pracują w Polsce i było ich tutaj okolo miliona legalnie czyli pewnie w szarej strefie jest drugie tyle. Sam robię w budowlance czyli w branży w której jest ich zatrzęsienie i jakoś na brak zleceń nie narzekam. Ogarnijcie się ludzie.
#wojna #ukraina #takaprawda #bekazwykopkow
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
a może żle zatrudniasz pracowników? U nas w filmie też się zdarzają idioci bo żle są rekrutowani

@profildogier: Mam małą firemkę, nie opłaca mi się na 5 busów HR robić.
  • Odpowiedz
@profildogier: Ale wiesz że ci którzy zarabiają 3 k miesięcznie to najwieksze niedojdy. Znam kierownika z firmy robiącej drogi i tam większość pracowników wcale nie trzeźwieje i za ludzi w stanie "oby był w stanie wsiąść do busa i trzymać łopatę" płacą ponad 3,5 k na rękę. Dlaczego mam komuś płacić więcej skoro on ledwo na siebie zarobi?Czego oczekujesz od typa którego największym osiągnięciem było skończenie gimnazjum i jedyną rozrywką
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SPRAWDZANIE_IP: Zatrudnię człowieka który będzie raz na dwa dni odbierał telefon od kierowcy że stau i przekazywał to dyspo, raz na trzy dni będzie tłumaczem live w dyskusji bundespolizei vs kierowca.
Może jeszcze każdemu kierowcy pilota do ogarnięcia navi i trasy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SPRAWDZANIE_IP: Dlatego większość busiarzy z--------a po 20h na dobę za 200 zł+ dniówki.
Ja zaś oferuję inną pracę, inną kasę w zamian za konkretne umiejętności. W tej chwili mam 4 kierowców którzy są totalnie bezobsługowi. Być może tym piątym będzie jakiś Andreii czy Ołeh ¯\_(ツ)_/¯.
  • Odpowiedz
@merciless85
@kiedysbedetuplatynka
@profildogier
Póki co to przyjeżdzają głównie kobiety z dziećmi a mężczyźni wyjeżdzają na Ukrainę. Z tego co wiem już są dużw braki w budowlance i transporcie z tego powodu. Ta sytuacja może nam poprawić demografię i w przyszłości wyjść na plus. To tak z ekonomicznego punktu widzenia. Z praktycznego za granicą mamy wojnę więc poniesiemy koszty czy nam się to podoba czy nie a uchodźców musimy przyjmować
  • Odpowiedz
Jakbyś pracował w Januszexie na taśmie, za minimalną też byś był osrany że wykopią Cię z Twojego wspaniałego stanowiska pracy.


@fishery: czy ja wiem? jaka tu jest przewaga pracownika ukrainskiego nad zatrudnionym od jakiegos juz czasu polakiem? pensji mniejszej niz minimalna nie dostanie, zazwyczaj nie zna jezyka, wymaga przyuczenia. glownym argumentem jest chyba ich wyzsza etyka pracy, dokladnosc, sprawnosc (nie znam, nie oceniam, moze i tak jest), ale na tasmie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@profildogier: Nie wiem skąd jesteś i skąd jest kolega @merciless85 , ale też robiłem w budowlance. I jeżeli robisz na miejscu i masz dowóz i odwóz z roboty za jakieś proste roboty, to w polsce powiatowej to jest normalny pieniądz o ile robisz te 8h.
Wbrew pozorom Polska to nie tylko Trójmiasto, Warszawa, Wrocław itd., ale pełno jakiś mniejszych miast i miasteczek, gdzie jak zarabiasz 3,5k na łapę to
  • Odpowiedz