Wpis z mikrobloga

Gniję z wykopów xD teraz nagle się część z nich obudziła, że "ukry zabioro im pracę". Ciekawe ilu z nich ogarnia, że oni już dawno pracują w Polsce i było ich tutaj okolo miliona legalnie czyli pewnie w szarej strefie jest drugie tyle. Sam robię w budowlance czyli w branży w której jest ich zatrzęsienie i jakoś na brak zleceń nie narzekam. Ogarnijcie się ludzie.
#wojna #ukraina #takaprawda #bekazwykopkow
  • 79
@fishery: To już ich problem.
@profildogier: Nie wszyscy zostaną to raz, dwa jest wojna więc naszym psim obowiązkiem jest im pomóc, trzy Niemcy chętnie bardziej zaradnych przygarną. Największym problemem może być sytuacja gospodarcza i ceny energii w Europie.
@merciless85: Problem również Twój, Ty również korzystasz z tych ludzi na taśmie. Ale pomoc ma pewne granice a nie totalne rozdawnictwo. W Krakowie mieszkania, pieniądze z zasiłków. Przecież PL nie dostała pieniędzy z UE za COVID bo nie ugieła się. Ehh
@fishery:

Ja też mam problem z ogarnięciem sensownego teamu kierowców gdyż Polacy w większości przypadków nie nadają się do pracy.

W punkt. Sam przewalilem masę ludzi i tak naprawdę to jakieś ambicje ma może 1 na 10 wśród młodych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@profildogier: Garść statystyk z ostatnich trzech lat:
Dwa razy odbierałem samochody z policyjnych parkingów. Raz w Rostocku, drugi raz w ZG.
Dwie osoby zostały zatrzymane: Jedną za przemyt papierosów (latamy przez granicę), druga za kradzież palet ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jeden ban na wszystkie terminale za agresję wobec innych osób.
Gości którzy nie potrafili używać równocześnie mózgu i nawigacji nawet nie będę liczył...
Latamy na czas i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@profildogier: Ah, zapomniałem. Dodatkową barierą która dyskwalifikuje znaczną ilość chętnych jest konieczność choćby minimalnej znajomości języka angielskiego lub niemieckiego. W CV na ogół "komunikatywna" a w życiu tłuk nie jest w stanie sklecić prostego zdania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
a może żle zatrudniasz pracowników? U nas w filmie też się zdarzają idioci bo żle są rekrutowani

@profildogier: Mam małą firemkę, nie opłaca mi się na 5 busów HR robić.
@profildogier: Ale wiesz że ci którzy zarabiają 3 k miesięcznie to najwieksze niedojdy. Znam kierownika z firmy robiącej drogi i tam większość pracowników wcale nie trzeźwieje i za ludzi w stanie "oby był w stanie wsiąść do busa i trzymać łopatę" płacą ponad 3,5 k na rękę. Dlaczego mam komuś płacić więcej skoro on ledwo na siebie zarobi?Czego oczekujesz od typa którego największym osiągnięciem było skończenie gimnazjum i jedyną rozrywką dla