Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jak to jest z tymi studiami zaocznymi?
To jest takie totalne "nasz klient, nasz Pan, daj pieniążka, masz papier" czy jednak obowiązują jakieś progi przyzwoitości?
Minęło kilka lat od mojej matury i w sumie chciałbym kontynuować edukację. Zrozumiałem, że raczej nie widzę siebie za 5/10/15/1050190 lat robiącego zawodowo dokładnie to samo co teraz, bo o #!$%@?, byłoby to ciężkie życie.
Zastanawiam się czy z następującymi wynikami, jest sens w ogóle myśleć o kierunkach technicznych czy to przedsięwzięcie z góry skazane na porażkę.
Polski ustny/podstawa/rozszerzenie - 80/51/68 (nie #!$%@?łem rubryczek, serio mam lepiej napisane rozszerzenie)
Angielsku ustny/podstawa/rozszerzenie 97/96/76
Matematyka 40 :)

Co sądzicie Mirki? Warto się tam w ogóle #!$%@?ć?
Od razu zaznaczę, że zamierzam studiować, nie na poważnych (( ͡° ͜ʖ ͡°)), a raczej okolicznych placówkach i nie zamiaruje się na najbardziej oblegane kierunki.

#kiciochpyta #studia #studiazaoczne

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6223e60d4ad8e23fb51f4e44
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Na początku dadzą ci nadzieję i będą przymykać oko na dużo rzeczy, potem jak już wsadzisz w to tyle kasy że szkoda ci będzie przerwać zaczną się schody i wymagania ale koniec końców jak się przyłożysz to zaliczysz ;)
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy od uczelni, studiując na polibudzie w większym mieście, nie będzie tak, że zapłacisz i przejdziesz. U mnie na pierwszym roku był odsiew z około 100 studentów --> 20 studentów.

Natomiast mam też znajomków, którzy studiują na prywatnych uczelniach i wiem, że trzeba się tam postarać, żeby upierdzielić, więc tak... Da się płacić i mieć papierek, ale nie wszędzie. Na pewno na państwowych politechnikach nie masz co na to liczyć,
OpKtoryZgubilKod:

@bartas009: @defoxe: @Yakooo:
Skupiliście się bardziej na tym jak takie studiowanie wygląda od środka, i fajnie, są to cenne informacje. Za to dzięki.
Jednak mi chodziło bardziej o to, czy z taką maturą ja się na jakiekolwiek nie-humanistyczne studia po prostu dostanę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale skoro od razu skupiliście się na realiach studiowania, to chyba mogę założyć, że na zaoczne (z
@AnonimoweMirkoWyznania: Teoretycznie tak, praktycznie jeśli ktoś jest głąbem i nie ma zamiaru się pouczyć, to wtedy i tak odleci na pierwszej bądź drugiej sesji ;)

Ja studiuje na wydziale, który miał trochę większy próg na dziennych niż drugi wydział Informatyki w tej samej uczelni, wiem, że nie każdego przyjeli, ale no tak, głównie wystarczała zdana matura nawet z średnimi wynikami, natomiast na takie studia trafiają też naprawdę ogarnięci ludzi i na
Jednak mi chodziło bardziej o to, czy z taką maturą ja się na jakiekolwiek nie-humanistyczne studia po prostu dostanę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AnonimoweMirkoWyznania: dostać się na jakieś tam studia to nie problem. Problemem się jest ewentualnie utrzymać, a dla wielu najgorzej napisać pracę i obronić. No, pytanie jakie studia... Czasem jest więcej miejsc niż chętnych, czasem więcej chętnych niż miejsc. Trudno tak ogólnie coś powiedzieć.
Tak
@mlodyernest: chodzili, nie odpuszczali zajęć ale i tak nie zdali. Niektórzy bali się przyjść na zaliczenie (głupota, bo lepiej spróbować). Inni po prostu nie zdali z jakichś przedmiotów. Dużo osób odsiala algebra, matma dyskretna, algorytmy, logika.
Prowadzący mówili, że my mamy tylko mniej godzin, ale efekty kształcenia są te same co na dziennych i musimy to zrealizować. Jak były poprawki to razem z dziennymi i pisaliśmy to samo. Stypendium za dobre