Wpis z mikrobloga

Czy w ogóle możliwa jest długotrwała izolacja Rosji, taka totalna bez importu surowców? Wiele się mówi o tych sankcjach i skutkach jakie ponosi Rosja ale wiadomo że obie strony dostają po dupie. Iran może niebawem wejść do gry ze swoją ropą, może to w jakimś stopniu wyrównać utratę ropy rosyjskiej. Mamy jeszcze w zanadrzu "pokojową" interwencję Chin na Tajwanie. Ktoś tu się dobrze bawić. Najpierw pandemia, obecnie wojna gospodarcza i militarna z udziałem Rosji a zaraz mogą do pieca dorzucić Chiny. Na co przeciętny zjadacz chleba ma liczyć? W sumie to nie dziwię się trochę ludziom że wypłacają oszczędności z banków. Sam nie wiem co mam zrobić z gotówą za którą chciałem kupić kawalerkę...

#inwestowanie #gielda #ekonomia
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@syn_admina: na co? Na euro? Też padnie na ryj w razie wojny światowej. Dolary? To może mieć sens ale trzeba #!$%@? do USA. Zresztą w wypadku wojny światowej to raczej żadna waluta się nie przyda. Znajomości, żeby się dostać do bunkra już tak.
@Florentino: nie. Rosja jest ważnym eksporterem ropy naftowej, gazu ziemnego, węgla, stali, niklu. I pewno jeszcze wielu metali rzadkich. O ile możemy w kilka lat ograniczyć import ropy czy gazu, to z resztą będzie trudno.

Zauważcie, że rosyjska gospodarka oprócz materiałów wydobywczych nie ma nic do zaoferowania. No, tanią siłę roboczą.
@WhiskeyIHaze: bardziej obawiam się załamaniu rynków finansowych właśnie w obawie przed wojną, załamaniem się złotówki. Tajwan nie da łatwo pokonać. Mówi się że mają wycelowane rakiety w tamę trzech przełomów. To by zdestabilizowało Chiny ale jakoś nie wierzę że Pekin nie ma obrony rakietowej wokół tego obszaru.

@dzieju41 musiałbym jeszcze dobrać trochę kredytu bo brakuje mi na garaż podziemny i wykończenie (jakieś 70-90 tys.) Jak stopy wzrosną drastycznie w przypadku załamania