Wpis z mikrobloga

No hehe jak Ukraińcy mają ci zabrać pracę to hehe zastanów się nad swoimi kwalifikacjami hehe.

Jak mnie #!$%@?ą takie komentarze. Jeszcze pisane przez dziennikarzy typu Gozdyra, co są pewnie w top 1% najlepiej zarabiających ludzi w Polsce i mieli mega dużo szczęścia, że doszli tak wysoko. Jednak mnóstwo ludzi wykonuje proste prace za małe pieniądze, bo niestety tak jest skonstruowany świat, że potrzeba więcej magazynierów i robotników budowlanych niż dziennikarzy telewizyjnych. I tacy ludzie mają prawo się obawiać o swoje miejsca pracy, bo Ukrainiec bez znajomości języka może ich zastąpić bez problemu, do tego pewnie będzie tańszy. Mimo to popieram przyjmowanie uchodźców, tym ludziom po prostu trzeba pomóc. Ale #!$%@? przepełnione poczuciem wyższości przez paniusię z telewizji i bagatelizowanie problemu, ktory nigdy jej nie dotknie, po prostu mnie #!$%@?.
#ukraina #pracbaza #oswiadczenie
  • 28
  • Odpowiedz
@okno2137: na dłuższą metę Polska będzie miała ogromne problemy demograficzne i tę lukę mogą zasypać Ukraińcy, ba oni już to przed wojną to robili, bez nich polska gospodarka miałaby problemy albo musiałaby importować imigrantów z innych rejonów świata - patrz Europa Zachodnia
  • Odpowiedz
mogą zasypać Ukraińcy, ba oni już to przed wojną to robili


@Shrug: zacząłem się zastanawiać jak Ukraińcy ratowali demografię przed 1939, ale po chwili skapowałem o co Ci chodzi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Sibu: No może dojść do sytuacji, że Janusz wywali część załogi i zatrudni Ukraińców za minimalną.

Ale podkreślam, że jestem za przyjmowaniem uchodźców z Ukrainy, żeby mnie elita internetu od onuc nie wyzywała, bo mam nick na zielono.
  • Odpowiedz
@okno2137: ja jestem takim niewykwalifikowanym gościem, no cóż najwyżej będę zbierał puszki. Mogłem się uczyć. Nie ma co się oburzać na nią bo to nic nie da ale jak widzisz jakiegoś bezdomnego to mu rzuć zawsze jakaś złotówkę, być może to będę ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 6
@okno2137 no to kurde spójrz sobie na rynek pracy, który jest nienasycony i taki najazd Ukraińców niczego nie zrobi.
Ba, powinnismy się cieszyć, że pojawi się więcej Ukraińców, bo będą razem z nami pracować na emerytury XD Także argument o tym, że za chwilę nie będzie miejsc pracy jest mocno nietrafiony
  • Odpowiedz
@okno2137: to pozwól Ukraińcą być magazyniwrami a ty rozwija się. Bądź ich kierownikiem. Czy skończ studia jakieś. To że dostajesz dużo kasy za prostą pracę to tylko twój przywilej z tytułu miejsca urodzenia. I z braku ludzi do jej wykonania. Realna wartość twojej pracy jest znikoma.
  • Odpowiedz
@sayo300:
1. Nie mam nic do Ukraińców
2. Spoko idę na studia, najwyżej będę spał po 4h dziennie
3. Nie dostaję dużo kasy
4. Wartość mojej pracy jest dużo wyższa niż moje wynagrodzenie, ludzie robiący dokładnie to samo na zachodzie (w tej samej firmie) zarabiają 3x więcej niż ja
  • Odpowiedz
@okno2137: to samo #!$%@? co za exodusu polaków do brytanii. Praca jest, polak się nie tyka, Ukrainiec weźmie. Nie mamy problemu w pracach entry-level, jak magazynier pizzermen czy budowlaniec. Jakimś cudem znaleźć ekipę budowlaną czy wykończeniową w sensownym terminie graniczy z cudem, ale hur dur robotę zabierają xD Dziwnym trafem ten argument zawsze sie pojawia w przypadkach nagłego napływu nacji X do Y i jakimś cudem czas pokazuje, że nigdy
  • Odpowiedz
  • 0
@okno2137 lekarzy, programistów, prawników, stolarzy, wykończeniowców cały czas brakuje. To nie jest tak że dobrze płatne zawody mają limity miejsc.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@okno2137: Masz rację ale problem w tym, że tego nie rozwiążemy bez strat z naszej strony. Oby tylko udało się zminimalizować negatywne skutki dla Polski. Uważam, że jeśli przez jakiś czas będzie u nas gorzej, to jest to mała cena za pomoc Ukrainie, ale powinniśmy to rozłożyć na wszystkich. Żeby nie doszło do sytuacji, że jednego to nie ruszy, a ktoś inny wyląduje na bruku.
  • Odpowiedz
te bajki o tym ze ukraińcy są tańsi od polaków słyszę od paru lat, a oni się bardziej cenią niż polscy pracownicy na takich stanowiskach gdzie nie ma wysokich wymagan xD


@siodemkaxx: Muszą mieć tansze stawki, bo oferują bardzo często znacznie tansze usługi. Moja różowa chodzi na paznokcie, makijaze, wlosy i wszystko do Ukrainek, bo płaci nawet i połowę mniej. Mają normalnie salony, nie chodzi więc o koszt lokalu
  • Odpowiedz