Wpis z mikrobloga

  • 0
Byłem na badaniu u optometrysty żeby wyrobić swoje pierwsze okulary, mam astygmatyzm i po przymierzaniu próbnych okularów z cylindrami patrząc na podłogę wydawała się jakby pofalowana. Czy to jest normalne i po jakimś czasie wzrok przyzwyczai się do oksów czy świadczy o źle dobranych okularach?

Drugie pytanie - czy fotochromy blokują też przy okazji światło niebieskie z monitora?

Pozwolę sobie zawołać profesjonalistów @AK-Optyk-Warszawa @fotograf_warszawiak

#optyk #wzrok #okulary #okulista #zdrowie
  • 8
  • Odpowiedz
po przymierzaniu próbnych okularów z cylindrami patrząc na podłogę wydawała się jakby pofalowana


@Rules: a zapytałeś się im o to na miejscu? Serio pytam
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Wejszlo optyk sam zasugerował że taki efekt może wystąpić. Potem zmienialiśmy jeszcze cylindry i było ciut lepiej ale jednak efekt dalej się utrzymywał. Pytanie czy mój mózg po czasie "przeprocesuje" że pojawiły się okulary i będę widział normalnie bo nie wyobrażam sobie chodzić w czymś takim.
  • Odpowiedz
@Rules: Tak fotochromy blokują światło niebieskie.Ogólnie zależy to od rodzaju/generacji forochromu.Fotochrom filtruje dosyć szerokie pasmo światła.Ja nie wyobrażam sobie życia bez fotochromów.Wszystko dzieje się samo, nie potrzebuje miliona par okularów. Wchodzę do pomieszczenia i po chwili mam białe :). Od razu mówie dobry fotochrom to koszt +/- 800-1000 zł.
  • Odpowiedz
@AK-Optyk-Warszawa: serdeczne dzięki za odpowiedź. Nigdy nie nosiłem ani okularów ani soczewek. W moim przypadku całkowity koszt okularów to 700 zł, wychodzi na to, że fotochrom chyba niskich lotów.

Jeśli mogę przy okazji zadam jeszcze dwa pytania:
1. Okulista stwierdził że mam plusy, ja natomiast nie widzę dobrze ani w dal ani z bliska (napisy w dali rozmazują się, a litery na monitorze wchodzą jedna na drugą, szczególnie po całym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rules: 1. Zbadaj u okulisty oczy profilaktycznie. Badanie zrobić na wypoczęte oczy, przynajmniej mi tak zawsze zalecali.
2.tak, astygmatyzm tak robi. Korekta w okularach pomaga bardzo.
  • Odpowiedz
@Rules: dobre fotochromy możesz zamówić z takimi filtrami, ale na bank nie w tej cenie ;) Ja sam używam fotochromów Essilora ze Streetlife. To są soczewki bardziej do samochodu niż do komputera, gdyż nie mają filtra światła niebieskiego. Natomiast mam drugie okulary bez fotochromu, za to z filtrem. I od czasu kiedy ich używam, komfort znacznie się poprawił.
Co do cylindrów to trzeba pochodzić ze 2 tygodnie żeby się nauczyć
  • Odpowiedz