Wpis z mikrobloga

ze niby ludzie ktorzy walcza o odnawialne zrodla energii to agenci Rosji? przeciez to wlasnie odcina gaz


@gharman: co ty bredzisz? Przecież OZE trzeba stabilizować właśnie gazem, jeśli nie chce się atomu. A jej partia atomu nie chce.

ja jestem za oze i atomem, zieloni co sa przeciw atomowi sa po prostu niedoedukowani


Są doedukowani. Po prostu są doinwestowani ze wschodu. Rosja od dawna wspierała takich niemieckich zielonych.
@skitarii: niektórzy doedukowani są sceptyczni co do atomu w Polsce. Żeby był bezpieczny i tani, musi być masowy i robiony inaczej niż dotychczas. Wiem że atomistykę mamy dobrą, ale reaktor Maria to taki trochę jeden malutki rodzynek i masa sprzętu jest „zdobyczna”.
Teraz wyobraźmy sobie jakich ludzi partyjniacy wepchnęliby do „flagowej” inwestycji…
niektórzy doedukowani są sceptyczni co do atomu w Polsce. Żeby był bezpieczny i tani, musi być masowy i robiony inaczej niż dotychczas.


@fukken: brednie. Taki jaki jest na całym świecie już jest wystarczająco bezpieczny i tani jeśli chcemy norm klimatycznych przestrzegać.

Teraz wyobraźmy sobie jakich ludzi partyjniacy wepchnęliby do „flagowej” inwestycji…


Tak, tak, powtarzaj wykopowe debilizmy. Musisz mieć jakichś gwóźdź wbity w mózg jeśli myślisz, że jakakolwiek partia będzie swoich pociotków
@skitarii: Chciałbym żeby tak rzeczywiście było, zbudowanie ubersystemu z samych oze i gazu to też raczej nie jest zadanie na miarę naszych „narodowych czempionów”. Jeśli Europa przeprosi się teraz z atomem to może zobaczymy EJ w Polsce za życia.
@gharman: wyjasnij mi to nie doedukowanie.

Wytlumacz mi jakie wymagania musi spelnic elektrownia atomowa tak zeby byla oplacalna ekonomicznie? Z jaka moca musi dzialac i jak dlugo (ile dekad)

Bo wedlug moich informacji elektrownia atomowa zwraca sie po plus minus 40 latach. Dzis moze ciut szybciej ze wzgledu na wyzsze ceny energii.

Wiec ile musialaby dzialac elektrownia atomowa podlaczona pod OZE, zeby sie zwrocila (czyli przez wiekszosc czasu nie dzialaby na