Wpis z mikrobloga

@sikalafou: zastanawiam się czy są jakieś procedury w hr związane z tym. Ostatnio jak miałem aktywny proces rekrutacyjny to też mnie pytali i zgodnie z prawdą odpowiedziałem że około 9 innych na różnych etapach, ale po szczegóły musiałbym zerknąć do excela
  • Odpowiedz
@sikalafou: @Szczepano:
To pytanie jest po to żeby wiedzieli czy muszą się spieszyć czy nie.
Jeżeli kandydat jest w trakcie innych to prawdopodobnie może już otrzymywać jakieś oferty i trzeba przycisnąć z procesem tak żeby dać mu ofertę zanim zdąży przyjąć inną.

Na to pytanie są trochę cenniejsze odpowiedzi niż tak/nie/mam 20 rekrutacji na wasze miejsce. Jeżeli na przykład spodziewacie się, że jutro dostaniecie ofertę, którą prawdopodobnie przyjmiecie, a jednocześnie
  • Odpowiedz
@sikalafou: Nie przejmuj sie miras, tak tu jest jest ze zrozumieniem żartów. Kiedyś wrzuciłem wpis też z żartem rekrutacyjnym to mi zaczęli tłumaczyć jakieś techniki HRowe na kiju i dlaczego nie powinienem tak odpowiadać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Szczepano: kilka procesów rekrutacyjnych to chyba tylko gdy nie interesuje Cię kasa tylko atmosfera i to co będziesz robił. Wtedy odwraca się sytuacja bo to Ty wybierasz które firma Ci sie podoba najbardziej.
Natomiast jak postawisz kasę na 1 miejscu to 1 proces w miesiącu o maks, bo na wstępie robisz selekcje finansową z dużym progiem i firmy szybko się wycofują bo mało która jest w stanie zaoferować tyle co chcesz.
  • Odpowiedz
@a5f5c1: chciałbym 30-40 zł więcej za 1h, ale nie ukrywam że interesuje mnie też pewny konkretny stack technologiczny + rozwój w tym kierunku co bardzo zawęża mi pole poszukiwań
  • Odpowiedz