Wpis z mikrobloga

ja tylko przypomnę,


@Kakamber:
1. zły stan polskiej armii - jeszcze na początku tego roku - f35 przewidziane są na 2024 rok
2. złamanie doktryny wojennej aby uratować sytuację na granicy z białorusią
3. pis brnący w covidowy bezsens
4. lewica naganiająca na przyjmowanie "uchodźców" w 2021
5. utrzymuje sie rozbrojenie polskiego społeczeństwa - a teraz wiemy że ukraina to druga szwajcaria/texas pod względem uzbrojenia obywateli
@Kakamber: > ja tylko przypomnę, że lewicowe ugrupowania polityczne jeszcze niedawno uważały, że lepiej budować żłobki niż kupować F35 i po co w ogóle modernizować armię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wniosek jest prosty: potrzeba nam wywrócić ten syf do góry nogami i w końcu zdać sobie sprawę, że PO i PIS to nie jedyne opcje. Skoro wiemy, że lecą w #!$%@? to po cholere wybierać w kółko
@mickpl: ty chyba przespales obecna wojne. Nie widzisz tego ze w trakcie wojny takie obiekty sa atakowane jako pierwsze? Uzywane do szantazu na cala europejska spolevznosc?

Jak alternatywa jest tysiac niezaleznych farm wiatrowych, slonecznych, elektrowni biogazowych itd., to sprawa jest chyba oczywista?

Nie wspominajac o tym ze jak wszystko koszt takiej elektrowni bylby 2-3 razy wiekszy niz planowany (patrz wszystko, np przekop mierzei ktory urosl z 600 mln do 2 mld),
@rozdartapyta No tak jesteśmy skłóceni że Francuskie samoloty patrolują nasze niebo, właśnie przyjechało 10k Amerykanów i jeszcze wymienia nam Migi na nowocześniejsze samoloty.
@pijekubusplay: Francja nie tyle zamierza. Juz zaczela je wygaszac.

Kontrofensywa atoma ktora trwa od jakiegos roku nie dotyczy elektrowni takiej jaka chca postawic w Polsce. Tylko malych minireaktorow jadrowych.

Za pozno gdyz celem docelowym Europy jest 100zOZE. Zeby elektrownia jadrowa miala jakikolwiek sens ekonomiczny (zwlaszcza taka jaka planuje sie w Polsce) to elektrownia musi pracowac przez kilkadziesiat lat (chociaz i tak podejrzewam ze w Polsce zadna elektrownia jadrowa nigdy sie nie
tylko przypomnę, że lewicowe ugrupowania polityczne jeszcze niedawno uważały, że lepiej budować żłobki niż kupować F35 i po co w ogóle modernizować armię


@Kakamber: Lewica nie ma aadnych szans na rządzenie, wiec nie wiem po co ten komentarz. Symetryzm na siłe?

Jeszcze napisales lewicowe ugrupowania, czyli kto? Takiego sformułowania to cholecka w wiadomościach by uzyła, chyba ze jestes pozytecznym idiotą pisu?