Wpis z mikrobloga

@Campell:

i dobrze - w code review kazdy by to wytknął, ja bym jeszcze samo quert wrzucił jako final String i dopiero potem w @ Query ale to moja osobista preferencja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sibu: że słucham? Nie rozumiem chyba powodu. Po co pisać zapytanie skoro jpa potrafi to robić w oparciu o nazwę? Już nie mówiąc, że najbardziej wypadałoby się tam przywalić do użytego DISTINCT które jest silnie obciążające dla bazy i można sobie poradzić na inne sposoby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@filip_k: możesz coś więcej bo nie rozumiem kontekstu? Chodzi Ci o architekturę aplikacji jaką sprawdza, że nic nie wspomina a przywala się o pierdoły?
@Campell:

Wiem o co Ci chodzi, o to ze jak masz w klasie pole A i pole B i robisz sobie do tej klasy jpa repository to Ci podpowiada od razu w w nazwie metody wszystkie mozliwe SQL-ki do tego a potem pod spodem to tłumaczy. Niemniej ja bym w życiu na tym nie polegał jak moge sobie napisać sam zapytanie i być pewnym działania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sibu: ale framework jest wstanie o wiele lepiej takie zapytanie następnie zoptymalizować. A pisząc ręcznie można zrobić babola, jak choćby ten DISTINCT czy zbędny ASC