Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdzie można bezpiecznie trzymać #oszczednosci w różnych walutach? Założyłem #revolut ale tam podobno blokują czasem środki więc nie warto trzymać kasy, mam konto w #pkobp i chciałem konto walutowe ale tam patrzę tylko jedna walutę mogę sobie wybrać. Na #forex też strach trzymać. Ostatecznie bym wziął to PKO z USD ale może doradzicie gdzie trzymacie kase #ekonomia #programista15k #pieniadze
  • 11
  • Odpowiedz
@rosso_corsa: każde konto walutowe w banku ma gwarancję depozytów do wartości 100k EUR. W wielu bankach takie konta w walutach są darmowe, ale do wyboru tylko USD, EUR, CHF, GBP. Większą ofertę ma kantor Alior (też ma gwarancję 100k EUR).

Uwaga na kantory typu cinkciarz - tam masz swój "portfel" ale to nie jest to samo co twoje imienne konto.

Jak chcesz bank w Niemczech to N26 lub Nuri (ten
  • Odpowiedz
ale tam patrzę tylko jedna walutę mogę sobie wybrać.


@rosso_corsa: coooo? Jak jedną jak możesz otworzyc do 15 rachunków walutowych w roznych walutach. Sam mam w pko bp konto w euro i dolarach wiec o czym ty piszesz?
  • Odpowiedz
@rosso_corsa: Masz jedną kartę wielowalutowa, do której możesz podpiąć ile chcesz rachunków, jak w danym momencie chcesz mieć tylko jedną walutę to sprawnie w aplikacji odpinasz podpinasz. Z tym że żeby rachunki walutowe były darmowe to karta musi być podpięta
  • Odpowiedz
@rosso_corsa: nie musisz, pobierze ci automatycznie z tego konta walutowego w jakiej walucie obcej płacisz. Ale tak, w apce sobie mozesz odpinać i przypinać rachunki walutowe ale najwygodniej podpiąć wszystkie a karta sama rozpozna walute w ktorej robisz zakup.
  • Odpowiedz
@mateos11: dokładnie tak, karta wielowalutowa sama pobierze środki z konta w odpowiedniej walucie.

Jedyny wyjątek to bankomaty, które pytają czy chce się przewalutować środki (jak się zaznaczy, że tak to pobierze z głównego konta złotówkowego odpowiednio przewalutowanie środki)
  • Odpowiedz