Wpis z mikrobloga

PB 95 dochodzi do 6zł po obniżce VATu, przez Polski Wał umierają po cichu prywatne biznesy, inflacja już 10%, kary za Turów już osiągają 900 mln zł, nieograniczony napływ uchodźców spowoduje zapewne katastrofę na rynku mieszkaniowym w lecie. Do tego dodajmy gdzieś tam żyjący na uboczu i zapomniany covid i będziemy mieć piorunującą wiosnę w tym upadającym państwie.

Święta #ukraina ma swoje pięć minut w tym momencie, trwa narodowe zjednoczenie i przeganianie się, kto więcej pomoże, tymczasem wydolność państwa trzeszczy w posadach. PiSowskiemu reżimowi wojna spadła z nieba.

To pisałem ja, Rosyjska Onuca ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polska #gospodarka
  • 138
  • Odpowiedz
@Leithain: nie wszyscy są w stanie zejść z dochodami 70% w dół. Ile zarabiasz?

Czy emeryci z 1400zł też będą w stanie zejść z dochodami? Nie, oni pierwsi stoczą się w nędzę.
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy:

ja #!$%@? do mi tej pory nie rozumiem jak można mieć takie szczęście jak PiS. Za każdym razem jak mają się #!$%@?ć z rowerka pojawia się jakieś zewnętrzne zdarzenie na które nie mają wpływu, które ich ratuje xD

To "szczęście" PiS to kombinacja kilku prostych czynników: socjal, umiejętne granie na narodowych resentymentach, sprawność PRowa. A przede wszystkim - totalna nieudolność opozycji, która zamknęła się po swoich bańkach informacyjnych, gdzie sobie klaszcze. A skoro klaszczą - znaczy ze robimy dobrze.

Tymczasem jest przeciwnie, to ciągłe odgrywanie tego samego repertuaru błędów: od egomanii i kompromitowania skądinąd słusznych idei (Lempart), prymitywny werbalny klasizm ("na PiS głosuje tylko patola, durnie i stare baby z Podkarpacia"), urojenia o wyższości (Trzaskowski odmawiający debaty w Końskich), wystrzeliwanie z pompą kolejnych kapiszonów, które dla przeciętnego Kowalskiego są w najlepszym razie trzeciorzędne, jeśli nie nieistotne wcale ("Trybunał Przyłębskiej", Pegasus, dwie wieże), dziwne przeświadczenie że Polska to lewicowo-liberalni programiści 15k z Warszawy, których interesują tylko skopiowane 1:1 problemy z amerykańskiego Reddita: globcio, BLM, nierówności, parytety. Do tego chorobliwa mania prześladowcza na punkcie garstki posłów Konfederacji - okazuje się, że nawet tak szemranej postaci jak Szumowski można zaciekle bronić (sic!), jeśli chce go rozliczać ktoś, kogo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
, urojenia o wyższości (Trzaskowski odmawiający debaty w Końskich),

@Dutch: hola, hola, tutaj nie szło o żadną wyższość - ja też bym nie pojechał na debatę 1v1 organizowaną przez stronnicze TVP.

Zwłaszcza po tym jak wyglądała debata zorganizowana przez nich dla wszystkich kandydatów.
  • Odpowiedz
@DerMirker razem z żoną ~11k. Wiem, że nie wszyscy, dlatego jestem za dużą progresją podatkową i uważam, że np. moje obciążenie podatkami jest zbyt niskie.

Uważam, że mieliśmy dużo czasu spokoju, by ludzie zbudowali poduszki finansowe pozwalające przeżyć bez dochodów chociaż te 6 miesięcy lub przez dłuższy czas dokładać z poduszki do bieżącego życia. W długim terminie - po roku czy dwóch zobaczymy, że Ukraińcy to tacy sami uczestnicy rynku jak
  • Odpowiedz
@DerMirker: Litwa (13,9%), w Estoniia(12,4%) oraz w Belgia(9,6%) i na Łotwa(8,9%). Nawet w krajach o najniższej inflacji HICP (Francja – 4,1%, Finlandia i Malta – 4,3%) USA 7.3% . Nie bronie PiSu ale to trend światowy. Nie mówię tu już o Turcji.
  • Odpowiedz
@Leithain: halo, to nie są drobne niedogodności finansowe, to przewlekły kryzys fiskalny, skomplikowane podatki, najdroższe paliwo w stosunku do zarobków w Europie. Covid i Polski Wał tylko to wszystko skomplikowały i powiększyły inflację.

Większość ludzi nie zbuduje nigdy poduszki, bo może i mają wiedzę finansową, ale mizerne zarobki im na to nie pozwalają.
Nikt nie ma nic przeciwko Ukraińcom, przyjechali tu po 2014 i normalnie z nami pracują.
  • Odpowiedz
Za każdym razem jak mają się #!$%@?ć z rowerka pojawia się jakieś zewnętrzne zdarzenie


@Niemamwiedzy: Ja nic nie chcę mówić, ale kto jest głównym beneficjentem tego że PiS - partia, która destabilizuje EU i dąży do jej opuszczenia jest u władzy?. W czyje geopolityczne łapska wtedy wpadnie? I dlaczego ruski tak bardzo chcą ruskiego miru.

Ta wojna jest akurat zupełnym przypadkiem, ale kryzys przy granicy z Białorusią sądzę że przypadkowy
  • Odpowiedz
@DerMirker: a myślisz że ich uratuje? Wybory dopiero za półtora roku. To dużo czasu, a do tego czasu inflacja i kryzys humanitarny zeżrą to państwo na śniadanie. Będzie taka bieda, jakiej w III RP jako członku UE jeszcze nie znaliśmy. Gdyby dzisiaj zeszła tarcza to paliwo by było za ponad 7 zł za litr.

Od paru dni tłukę w mediach komentarze, że nie wolno wybielać i zapominać, jak przez ostatnie
  • Odpowiedz