Wpis z mikrobloga

PB 95 dochodzi do 6zł po obniżce VATu, przez Polski Wał umierają po cichu prywatne biznesy, inflacja już 10%, kary za Turów już osiągają 900 mln zł, nieograniczony napływ uchodźców spowoduje zapewne katastrofę na rynku mieszkaniowym w lecie. Do tego dodajmy gdzieś tam żyjący na uboczu i zapomniany covid i będziemy mieć piorunującą wiosnę w tym upadającym państwie.

Święta #ukraina ma swoje pięć minut w tym momencie, trwa narodowe zjednoczenie i przeganianie się, kto więcej pomoże, tymczasem wydolność państwa trzeszczy w posadach. PiSowskiemu reżimowi wojna spadła z nieba.

To pisałem ja, Rosyjska Onuca ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polska #gospodarka
  • 138
@DerMirker polska to kraj który ma coraz gorsze rządy, idzie na dno od 30 lat, a jednak patrząc po ludziach i poziomie życia jest całkiem odwrotnie.

Pamiętam biedę jak wchodziliśmy do Unii, okresy przejściowe dla pracownikow bo zachód miał takie same obawy jak my teraz.

Dodając do tego, że jednak Ukraińcy oddają swoje życie i zniszczony kraj za pośrednio nasza wolność i spokojny sen, jestem do gotów na pewne niedogodności.
@DerMirker no właśnie mam tego świadomość, że oni za każdym razem jak mają się #!$%@?ć z rowerka dostają jakieś zdarzenie które jednoczy ludzi, każe odłożyć na bok spory i skupić się na tym zewnętrznym zagrożeniu.

PiS nie zdaje egzaminu, ale skupieni na walce z tym zagrożeniem ludzie tego nie widzą a o wcześniejszy przewinieniach zapominają.

A no i jak napisałem, problem pokonujemy, ale dzięki ludziom a nie rządowi, który bardziej przeszkadza niż
@byferdo: oczywiście, że uchodźców trzeba tutaj przyjąć i koszt utrzymania ich trzeba będzie ponieść.

Lecz równocześnie można było zawiesić tymczasowo 500+, ograniczyć rozbuchany socjal. Tymczasem mamy obietnice 500+ dla Ukraińców. Wybacz, ale to jest kompletne nieporozumienie, dlaczego obywatel innego państwa ma otrzymywać pieniądze, na które pracowały pokolenia Polaków, tylko dlatego, że przyjeżdża tu z dzieckiem?

To jest plucie w twarz swoim rodakom, klasie średniej, która dźwiga krzyż utrzymania tego państwa. Zwłaszcza