Wpis z mikrobloga

Obejrzałem na Netfiksie dokument o Euromajdanie w Ukrainie w 2013 i 2014 roku. Sam pamiętam te wydarzenia jak przez mgłę, byłem wtedy gówniarzem, ale ogólny zarys że Ukraińcy chcieli wtedy do Unii a prorosyjska k---a Janukowicz wyruchała ich wtedy bez mydła był mi znany. Jednak o tym, jak grubo wtedy tam było nie pamiętałem. Że przeciwko narodowi wystąpiły służby i zaczęły pruć do nich z ostrej amunicji wielu raniąc i zabijając... Jednak w samym dokumencie czuć tę jedność narodu i widać że zjednoczyli się dla wspólnej idei - zbliżenia się do Europy i zachodu dla dobra przyszłych pokoleń. Niestety ruskim było to strasznie nie w smak. Po protestach, gdy skompromitowany Janukowicz s--------ł do rosji wydawało się że zjednoczona Ukraina zwyciężyła. Niestety, wydarzenia z Majdanu okazały się swoistym i przykrym preludium do tego co dzieje się dzisiaj. Ukraińcy chcieli europejskiej wolności i godności a kończą z ruskimi rakietami nad głową i czołgami na ulicach. I by z nami, Polakami i innymi narodami Europy być, niestety muszą przelewać własną krew. Mamy moralny obowiązek pomagać tym ludziom.

#ukraina #netflix #wojna #rosja
rozdartapyta - Obejrzałem na Netfiksie dokument o Euromajdanie w Ukrainie w 2013 i 20...

źródło: comment_1646258699KUdnB7mnX3UAFWKRjAufA4.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rozdartapyta: na YT jest jeszcze bardzo ciekawy dokument od Vice. Kręcony od momentu wjazdu zielonych ludzików na Ukrainę, pokazuje od środka całą tę sytuację. Nazywa się bodajże Russian Roulette. Polecam mocno.
  • Odpowiedz
Jednak w samym dokumencie czuć tę jedność narodu i widać że zjednoczyli się dla wspólnej idei - zbliżenia się do Europy i zachodu dla dobra przyszłych pokoleń. Niestety ruskim było to strasznie nie w smak


@rozdartapyta: w dokumencie pewnie tak. W rzeczywistości kraj się mocno podzielił na popierajacych i przeciwnikow Euromajdanu. Przeciez Janukowycz byl wybrany w wyborach, mial poparcie spprej czesci spoleczenstwa, a oni go obalili siłą. Całość oczywiscie dodatkowo
  • Odpowiedz