Wpis z mikrobloga

Rozmawiałem ze znajomym policjantem, który został wysłany na granicę. Z tego co mówi to jeśli chodzi o sytuację tam to oczywiście większość relacji, jaka się pojawia jest przekoloryzowana w któraś stronę.
1. Śniadych i czarnych jest trochę. Nie tak, że większość, ale są. Prawdopodobnie przywleczeni z białorusi.
2. Póki co problemem jest głównie to, że robią porutę przy autobusach, odciągają matki z dziećmi, ryją się na chama rozpychając tłum.
3. Przetrzepali autokar, którym jechali głównie wyżej wymienieni. Zarekwirowali spore pudło noży, nawet kilka tasaków.
4. W miastach jest spokojnie, rzeczywiście kibole się zorganizowali ponad podziałami i ich ganiają. Natomiast wielu z nich jedzie wgłąb kraju.
5. No studenci to raczej nie są..
6. Pomoc prawdziwym uchodźcom idzie sprawnie, jest coraz więcej służb, które pilnują porządku m. in. właśnie przy autokarach.

Takze, cytując klasyka - "not great, not terrible"
#wojna #granica #ukraina #uchodzcy #bialorus #przemysl
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thewickerman88: Myślę że tak jest. Nawet w Polsce masz ich od groma, szczególnie w większych miastach. Mam jedynie nadzieję że ich ambasady szybko odeślą ich do ojczyzny, a polskie służby sprawnie to ogarną. Szkoda, że sama ich obecność na granicy jest paliwem dla ruskich onuc.
  • Odpowiedz
Rozmawiałem ze znajomym policjantem, który został wysłany na granicę.


@mbasasello:
Anonimowe konto pisze o rozmowie z anonimowym człowiekiem i wstawia sensacyjne treści, o których - dziwnym trafem - milczą media oraz dziennikarze, którzy dają relację pod nazwiskiem.

Ciekawe skąd Ty?
  • Odpowiedz
@0micr0n o to tak jak było z koroną. Och prawda jest najprawdziwsza, a kto ma inne zdanie to antyszczep i foliarz. Na wykopie teraz działają na całego, tylko na fali nastrojów, kto przeciw nim to za kopiejki pracuje xD
  • Odpowiedz
  • 8
@mbasasello:

Rozmawiałem ze znajomym policjantem


Rozmawiałem ze znajomym prezydentem Polski i mówił, że pozbawia Cię obywatelstwa.

Takze, cytując klasyka - "not great, not terrible"
  • Odpowiedz
@mateo_olsztyn: @durga_na_sztandary: Dlatego od razu podaję, że źródło jest zasłyszane. Nie jestem naocznym świadkiem, akurat człowieka od którego to słyszałem znam i myślę że jego narracja jest obiektywna. Nie zmieściłem tego w celu bronienia argumentów którejkolwiek ze stron, po prostu przytoczyłem jego obserwacje. Przypuszczałem, że wiele osób będzie mnie atakować, bo nie jest to ani wypowiedź po stronie tych, którzy twierdzą że przyjmujemy samych murzynów, ani tych którzy
  • Odpowiedz
Skąd w autokarze pudło z nożami?


@qwertyqwertyqwertyqwerty: Kurła, nie "pudło z nożami w autokarze". Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Skonfiskowane noże i tasaki wypełniły pudło, które to pudło wyjściowo nie było częścią składową autokaru (a może i było, w każdym razie nie było wyjściowo wypełnione nożami) :)
  • Odpowiedz
Jeszcze o tych nożach: wczoraj albo przedwczoraj czytałem relację kierowcy autokaru, który zwozi ludzi z Ukrainy na granicę powiedział/napisał, że od pewnego momentu są kontrole terytorialsów co ileś kilometrów. Nikt nie zgłosił tych noży?


@qwertyqwertyqwertyqwerty: Ale w sensie, że terytorialsi ich trzepią i robią im rewizję osobistą? Bo tu mowa o autokarze, który miał ruszyć spod naszej granicy dalej w kraj.
  • Odpowiedz