Wpis z mikrobloga

@hellyea: propaganda strachu, podziału, zniechęcania do 'zachodu' itd., w skrócie.

plus testowanie granic.

@DelPierdo: To testowanoe granic też mi przyszło do głowy, ale wydaje mi się to zbyt mało miarodajna próba. Jakoś mam poczucie, że czegoś brakuje.
@hellyea: sprawdzał reakcję UE i NATO? Liczył, że Polska zaangażuje się w jakiś konflikt przygraniczny z Białorusia? Albo wywoła w Polsce kryzys i antyimigranckie nastroje przez co nie będziemy w stanie/chcieli pomóc później uciekajacym Ukraińcom i narracja złego zachodu będzie miała racje bytu?
@hellyea: miała wywołać niechęć do uchodźców, przez co Polska miałaby olać uchodźców ukraińskich i pokazać im że są sami.


@mic8677: Niechęć do uchodźców w Polsce? Proszę Cię, na strachu przed uchodźcami PiS urobił wielu ludzi w 2015, w Polakach to silne bez tego.
Destabilizacja NATO , uni europejskiej i państwa polskiego


@Brakus: Trochę już kryzysów migracyjnych było wcześniej i w sumie się nie #!$%@?ło. Ile ich tam było na granicy?
@hellyea: W przypadku ich przyjęcia, aparat państwowy byłby obecnie przeciążony i niezdolny do pomocy uchodźcom ukraińskim.


@Miszczu88: To ma sens. Chociaż odważne byłoby myslenie, że Polacy ich przyjmą
@hellyea: Test naszej reakcji. Możliwość analizy sposobu reagowania, prowadzenia komunikacji, sposobu prowadzenia dowodzenia, zbadania słabości wewnętrznych i grup podatnych na prowokacje.


@Mr_andrzej: To ma dla mnie najwięcej sensu, serio. Ale oczywiście to tylko odczucia jakiejś nic nie znaczącej osoby z Polski. Alw zbieranie informacji i sposobie i szybkości reagowania poprzez wywołanoe jakiegoś pospolitego ruszenia, może szpiegostwo w tym czasie ma sens.
Bo sam test reagowania, osłabienie rwakcji, niechęć etc. to
@hellyea: -sprawdzenie sprawności naszych służb,

-określenie kontrowersyjnych tematów dla społeczeństwa dla przyszłych celów dezinformacji

@doktorq: Kontrowersyjne tematy to żadna tajemnica, akurat tutaj Polacy są podatni i bezbronii, a przede wszystkim znani ze swoich uprzedzeń, a mało ich nie ma.