Wpis z mikrobloga

@Godir17: Odróżniasz rozdawanie pustego pieniądza od jak najszybszej aktywizacji ludzi, którzy przed chwilą stracili cały grunt pod nogami?

@BarkaMleczna: Wojna to nie jest tabelka w Excelu, to ogromny kryzys i wiele czynników zewnętrznych, na które nie mamy wpływu. Okej, możemy obrócić się na pięcie, zatkać uszy i dalej prawić wolnorynkowe dyrdymały, chcącemu wszak nie dzieje się krzywda ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pomyśl sobie, że
  • Odpowiedz
w zasadzie to jak zaczną prowadzić działalność u nas, to zaczną u nas podatki płacić.


@Sebgat: to dokładnie jak polscy przedsiębiorcy, dlaczego im się nie pomaga, tylko ciągle przeszkadza i utrudnia życie?
  • Odpowiedz
Wojna to nie jest tabelka w Excelu, to ogromny kryzys i wiele czynników zewnętrznych


@Iskaryota: tak, i nikt tych czynników zdaje się w ogóle nie analizować, nie myśleć dalej niż miesiąc do przodu, i z tym właśnie mam problem. To są wszystko emocjonalne zagrywki pod publiczkę, dokładnie tak jak zamykanie biznesów dwa lata temu.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: podczas drugiej wojny polacy nie dostawali socjalu po ucieczce z Polski co ty bredisz. Aktywizacja ludzi to pomoc w znalezieniu pracy a nie dawanie im kasy i darmowego lokalu bo to tworzenie nieuczciwej konkurencji wobec polskiego przedsiębiorcy ktory zmaga sie ze wszystkimi podwyzkami
  • Odpowiedz
jeszcze wiekszej inflacji i nieuczciwej konkurencji


@Godir17: jakiej konkurencji, biurowiec w Warszawie ma dać przewagę przedsiębiorcy który uciekł z miejsca gdzie prowadził działalność, bez marki, bez kontrahentów, prawdopodobnie bez wszystkich środków trwałych, materiałów etc. Raczej zanim odbuduje cokolwiek sensownego to z tego biurowca się dawno wyniesie.

Chyba, że chodzi o "przedsiębiorców" programistów, ich akurat nie żałować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BarkaMleczna: zobaczą polski wał i się zastanowią czy lepiej nie wrócić na Ukrainę( ) a tak na serio chce żeby ludzie pomagali Ukrainie bo sam będąc na ich miejscu chciałbym żeby mi ktoś pomógł, ale nie może to być też kosztem Polaków. Takie stałe uprzywilejowanie będzie tylko pożywką dla wszystkich narodowców z gwoździem wbitym w głowę i stworzy pole do siania zamętu. Już teraz jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Godir17: oj tak, jak jebnie paliwo z 7 z przodu, jak nie gorzej, to się Polacy i tak nie obudzą, ale będzie ich rypać, aż będzie trzeszczeć miednica i kręgosłup.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: jak by Ci to powiedziec ale calego swiata nigdy nie uratujesz, a tym bardziej jak jestes biednym i mocno zadluzonym krajem. Np takie 500+ powinno byc w calosci zlikwidowane a oni to teraz rozszerzaja na uchodzcow.
To tak jak bys poszedl teraz do banku wzial sobie kredyt na max zdolnosc jaka masz i dodatkowo sprzedal caly swoj majatek i wszystko wplacil na siepomaga na dzieci z nowotworami. No bardzo
  • Odpowiedz
W interesie Polski jest to, aby Ukraińska gospodarka przetrwała. Oferując takie środki umożliwiamy tym ludziom pracę, funkcjonowanie ekonomiczne i samoutrzymanie. Ale polaczka boli dupa, bo ktoś dostaje, a on nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sztafet: mnie boli dupa, że ja mam na każdym kroku podwyżki i utrudnienia we własnym kraju, a innych traktuje się jak ludzi. Boli mnie, że tysiącom ludzi zabroniono pracować, a protestujących nazywano chciwymi mordercami. Ale widzisz, idealnie wpisujesz się w pisowską propagandę, bo wybaczasz im wszystko, a jak ktoś ma problem, to ma "ból dupy". Świetnie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Iskaryota: argument z dupy, pomagac trzeba, ale nie rozdawac pieniądze bo to będą puste pieniądze bez pokrycia, ktore tylko pogłębia inflację

@Godir17: Hmm. 500+ też tak skomentujesz czy ono zgodnie z logiką wsiowych wykopków nie generuje inflacji, bo to przecież "wraca do budżetu"?
  • Odpowiedz
@unfolding: prowadze biznes, wiem ile płace podatków, jestem swiadomy, żadne świadczenia socjalne mnie nie interesuja, chce zarabiać pieniadze sam, nic od nikogo nie chce, tylko i wyłącznie uczciwego traktowania i prostego przejrzystego prawa podatkowego
  • Odpowiedz
@sztafet: Jak przez to #!$%@? w ramy polska gospodarka, to ukraińska przestanie mnie wtedy interesować. Trzeba liczyć siły na zamiary a ta krzywomorda #!$%@? to lubi pomagać, tyle że nie za swoje.
  • Odpowiedz
@TheLizardKing: To policz o ile wzrośnie zapotrzebowanie na rynku usług i żywności, jak zostanie u nas przez najbliższy czas pół miliona ludzi. Nic się nie stanie z naszą gospodarką, ja też jestem przedsiębiorcą i #!$%@? mnie takie pieprzenie jak Twoje. Btw. z Ukrainy importujemy sporo cennych produktów, ceny stali już poszybowały. Mamy ósmy dzień wojny, przed nami może tylko osiem kolejnych, a może 800. Teraz najważniejsze jest, aby potrzebujący pomocy
  • Odpowiedz