Wpis z mikrobloga

#facebook #zarabianie #prawo
Cześć, mam pytanie do bardziej obeznanych lub może ktoś się spotkał z czymś podobnym bo nie mogę znaleźć informacji w zasadach społeczności.

Mianowicie na jednej z grup odrzucono mój post dotyczący badania rynku czy jest popyt na pewien przedmiot ponieważ stwierdzono iż jest on reklamą produktu. W informacji dodatkowej napisano by w kwestii reklamy skontaktować się z administratorem grupy. Po kontakcie z administratorem dostałem informacje od owego administratora że za udostępnienie trzeba zapłacić od 200 do 300zł za to że łaskawy admin pozwoli mi na napisanie posta i przypnie go na tydzień u góry. Oczwiście na pytanie nt paragonu lub faktury dostałem info że owszem, ale bez VAT.

Pytanie jest następujące, czy można faktycznie czerpać w taki sposób korzyści materialne i nie jest to sprzeczne z zasadami facebooka?
  • 1
Pewnie by Ci zrobili paragon w paincie albo generatorze, przedsiębiorcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak poza tym to nie sądzę żeby coś takiego było zwolnione z VATu, wiec nawet na paragonie powinien być uwzględniony