Wpis z mikrobloga

Odnosząc się do bardzo ciekawego pomysłu @Sverc, sądzę że powinniśmy rozpocząć dyskusję na temat jaką walutę wybrać. Wybór wcale nie jest oczywisty. Jeżeli wybierzemy za mocną, to nasz wpływ będzie żaden. Jeżeli za słabą, to nie uda nam się jej wypromować.

@Sverc zaproponował #dgc (http://cryptosource.org/coins/digitalcoin-dgc/). Nie wiem czy to jest dobra opcja, musimy ją skonfrontować.

Moje typy to coiny: #dvc, #ixc

Dlaczego?

Mówi się, że kopanie bitcoinów przestało się już opłacać zwykłym bitcoinowym januszom. To generalnie bzdura! :P Po prostu teraz nie kopie się już bitcoinów tak jak kiedyś. A po prostu dzierżawi się moc obliczeniową maszyn do tego przeznaczonych.

Jedną z ciekawszych platform do tego jest http://cex.io . Polecam wątek temu poświęcony na forum.bitcoin.pl. O tym, że jest to kopalnia, świadczy jej udział w runku: 27% (ghash.io)

Co to ma wspólnego z #dvc i #ixc ?

Jeżeli się nie mylę, to w listopadzie zaimplementowano w tej kopalni mechanizm, że przy okazji kopania bitcoinów są kopane własnie NMC, DVC, IXC. Według mnie #namecoin jest już zbyt popularne, by był naszym $microcoinem, ale uważam, że dwie pozostałe są jeszcze malutkie a 27% górników ma z tymi własnie altcoinami styczność. To w ich interesie będzie, żeby to rosło.

ceny:

DVC: 0.00023 mBTC
IXC: 0.09895 mBTC
#namecoin wg mnie jest już zdecydowanie zbyt popularny.

Jest to dość długi strzał, bardzo mało wiem na temat tych coinów... jeszcze nie zdążyłem się z nimi zapoznać, ale mam nadzieję, że albo pomożecie mi stwierdzić, że jest to dobry wybór, albo że trzeba wybrać coś innego.

No i pozostaje jeszcze 3 opcja. Można zrobić forka od jakiejś waluty (są przecież opensource) i zacząć kopać od zera. Jednak bez jakichś ciekawych wyjątkowych ficzerów, taka waluta zginie. Jestem programistą, ale to byłby projekt na kilku wyjebistych programistów. Jednak jeżeli jakiś inny polak pracuje już nad własną walutą, to własnie to jest czas, w którym powinien się ujawnić!

#microcoin #bitcoin #litecoin #dgc
  • 95
  • Odpowiedz
@Sverc: @noisy: a ja bym proponował jednak zająć się jakąś jeszcze-mało-popularną istniejącą kryptowalutą. Po pierwsze dlatego, że teraz jest swoisty boom na kryptowaluty i ludzie będą obserwować jak inne waluty się zachowują -- jakbyśmy teraz weszli do akcji i troszkę wyciągnęli np goldcoina do góry to ludzie by kupowali. A i mireczky mogliby kopać :-) Nie ma co komplikować z robieniem forka... No chyba że jednocześnie i to
  • Odpowiedz
@noisy: Wchodzę w to.

Problem tylko taki, że z bitcoinem miałem cały 'uj do czynienia i nie znam się na programowaniu za to myślę, że mój komp nada się na koparkę (z tego co mi wiadomo to ważna jest karta graficzna i najlepiej radeon??-mogę się mylić) i byłbym skłonny zainwestować trochę grosza w walutę :)
  • Odpowiedz
może po prostu zrobimy głosowanie? droższy i popularniejszy GLD vs. tańszy i jeszcze do wypromowania GDC?

ja wychodzę z założenia, że "jak kraść to miliony, jak spadać, to z wysokiego konia". Jeżeli tylko dotkniemy się małopopularnego GDC, jego cena sama poszubuje wg mnie.
  • Odpowiedz
@noisy: Jasnem za. Zająłbyś się tym w jakimś wpisie? Tylko jakbyś mógł przedstaw wszystkie za i przeci januszom (zarówno w kwesti kupna jak i miningu)
  • Odpowiedz
@noisy: @Sverc: wy mi powiedzcie jak to możliwe że mamy już w cholerę walut, a nie możemy stworzyć własnej na własnych zasadach?

Np wybieramy sobie własną liczbe bloczków, że ma być script etc?
  • Odpowiedz
@RPG-7: jeżeli zrobimy całkowicie własną, to będize trzeba to reklamowac totalnie od zera. Napisać kto za tym stoi i kto się tym opiekuje. Wszyscy od razu wezmą tą walutę jako spekulacyjną, jeżeli będize powiedziane, że u podstaw jego stoi społeczność ala reddit/4chan.
  • Odpowiedz
@noisy: Poza wyborem waluty zajebistym problemem będzie ruszenie wykopków do czynu - może tylko 1% ogarnia co i jak. Poważny poradnik będzie trzeba przygotować.
  • Odpowiedz