Wpis z mikrobloga

Odnosząc się do bardzo ciekawego pomysłu @Sverc, sądzę że powinniśmy rozpocząć dyskusję na temat jaką walutę wybrać. Wybór wcale nie jest oczywisty. Jeżeli wybierzemy za mocną, to nasz wpływ będzie żaden. Jeżeli za słabą, to nie uda nam się jej wypromować.

@Sverc zaproponował #dgc (http://cryptosource.org/coins/digitalcoin-dgc/). Nie wiem czy to jest dobra opcja, musimy ją skonfrontować.

Moje typy to coiny: #dvc, #ixc

Dlaczego?

Mówi się, że kopanie bitcoinów przestało się już opłacać zwykłym bitcoinowym januszom. To generalnie bzdura! :P Po prostu teraz nie kopie się już bitcoinów tak jak kiedyś. A po prostu dzierżawi się moc obliczeniową maszyn do tego przeznaczonych.

Jedną z ciekawszych platform do tego jest http://cex.io . Polecam wątek temu poświęcony na forum.bitcoin.pl. O tym, że jest to kopalnia, świadczy jej udział w runku: 27% (ghash.io)

Co to ma wspólnego z #dvc i #ixc ?

Jeżeli się nie mylę, to w listopadzie zaimplementowano w tej kopalni mechanizm, że przy okazji kopania bitcoinów są kopane własnie NMC, DVC, IXC. Według mnie #namecoin jest już zbyt popularne, by był naszym $microcoinem, ale uważam, że dwie pozostałe są jeszcze malutkie a 27% górników ma z tymi własnie altcoinami styczność. To w ich interesie będzie, żeby to rosło.

ceny:

DVC: 0.00023 mBTC
IXC: 0.09895 mBTC
#namecoin wg mnie jest już zdecydowanie zbyt popularny.

Jest to dość długi strzał, bardzo mało wiem na temat tych coinów... jeszcze nie zdążyłem się z nimi zapoznać, ale mam nadzieję, że albo pomożecie mi stwierdzić, że jest to dobry wybór, albo że trzeba wybrać coś innego.

No i pozostaje jeszcze 3 opcja. Można zrobić forka od jakiejś waluty (są przecież opensource) i zacząć kopać od zera. Jednak bez jakichś ciekawych wyjątkowych ficzerów, taka waluta zginie. Jestem programistą, ale to byłby projekt na kilku wyjebistych programistów. Jednak jeżeli jakiś inny polak pracuje już nad własną walutą, to własnie to jest czas, w którym powinien się ujawnić!

#microcoin #bitcoin #litecoin #dgc
  • 95
  • Odpowiedz
@Vender: jak możesz to do wykopu dorzuć też mały instruktarz jak kupić btc i potem za btc daną walutę. Bo kolejny Janusz (ja) chce oszukać biedę i za 3 miesiące pojechać na Malediwy za hajs który zarobił dzięki teoriom wykopowym
  • Odpowiedz
@noisy: W tej chwili chyba goldcoin. Przy 40kH/s można z 50 sztuk na dobę wykopać.. teraz jest warte tyle co zero, ale coinex pokazuje skoki ceny gld/btc rzędu 10x w górę/w dół
  • Odpowiedz
@lechium06: sam nie wiem... nazwa trochę banalna, a i ja bym celował w jeszcze tańszą walutę. ta po przeliczeniu kosztuje ok 1gr. Lepszy efekt psychologiczny będzie, jak typowy janusz łatwo będzie mógł nabyć kilka tys. coinów. Jakie dodatkowe ficzery ma gld?
  • Odpowiedz
@noisy: Tańszych praktycznie nie ma gdzie nabyć.. i tak już jest to dość skomplikowane.. bank->curex->btc->cryptsy->jakiś altcoin - ciężkie do ogarnięcia. Z "jeszcze tańszymi" altcoinami trzebaby szukać sprzedawców po forach jak bitcointalk etc.

A ficzery.. no.. a jakie ficzery ma jakikolwiek altcoin których nie ma bitcoin? Jakaś tam inna częstotliwość bloków, ilość coinów na blok, generalnie pierdoły ;)
  • Odpowiedz
bank->curex->btc->cryptsy->jakiś altcoin


@lechium06: nie wydaje mi się, że powinniśmy się tym martwić. Zrobimy stosowne instrukcje krok po kroku, poza tym może znajdą się pośrednicy. Inna sprawa, że wybierając waluty, które są poza giełdami załapiemy się na wzrost, jak na giełdę się to dostanie.... a będzie masę powodów, dokładnie tyle ile użytkowników biorących udział w akcji.

Poza tym... im tańszego altcoina wybierzemy, tym łatwiej będziemy mogli je porozdawać niektórym użytkownikom. Jeżeli
  • Odpowiedz
@Sverc: czyli kupuję najpierw btc a potem inne waluty? Trochę lipa, bo za BTC zapłacę teraz 1000$ i dostanę za to np. 1000 mircoinów, ich wartość (dolarowa) wzrośnie, ale nie wiadomo jak będzie zachowywać się BTC w tym czasie.. więc może wyjść na to, że wykopeffect się powiedzie, ale mimo wszystko będziemy stratni. (mam nadzieje ze zalapalem wszystko?)
  • Odpowiedz
@DominantSpecies: nie chodzi o to, by inwestować super pieniądze w tę walutę, ale raczej kupić odrobinę i dodatkowo kopać i wypracować jej wartość. Mając setki ewangelistów tej waluty da się wzbudzić zainteresowanie z zewnątrz.
  • Odpowiedz