Wpis z mikrobloga

@Mozdzierz90: A to soreczki, dwa lata temu znajomy dostał ultimatum- albo rok w USA i płaszczenia sie przed hamburgerami, albo MiGi. No i został w Malborku.
Inna sprawa jeszcze- czy i jak oni tak szybko zdążyli wymontować systemy swój-obcy i inne NATOwskie systemy?
  • Odpowiedz
@voodoo3: Specjalne samoloty M-346 kupowali żeby u nas mogli szkolić (chyba od roku już szkolą u nas). Myślę, że decyzja była podjęta dużo wcześniej i mieli czas żeby wszystko przygotować.
  • Odpowiedz
@Mozdzierz90: Dzieki! Nie sadziłem ze program szkoleń z M-346 juz ruszył (ostatnio szukali instruktora w UP ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

To był niezły moment zeby sie pozbyć staruszków. Wsyzstko na przedłużonym resusie, tak flota bedzie bardziej jednolita.
  • Odpowiedz
@voodoo3: Właśnie to jest dobre, że będziemy mieli jednolitą flotę. Nie trzeba będzie już chałupniczo dorabiać część. Z tym instruktorem widziałem. Myślę, że dali to ogłoszenie po to żeby zatrudnić kogoś z zagranicy a względem prawa muszą najpierw poszukać kogoś w Polsce.
  • Odpowiedz
@Fattek: co? XD chyba nie do końca bo nad Ukrainą latają właśnie takie albo su27 i jego ewolucje w tym najnowsza su35 a to półka lub kilka wyżej zależnie która wersja. Nadzieja w zaskoczeniu przeciwnika
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@padamczyk: Jaki model, skąd i czy z uzbrojeniem? Na pewno bardziej by się opłacało kupic nowe i migi sobie zostawić, bo są zmodernizowane.
  • Odpowiedz
Gdybym był starym, polskim migiem 29 to na pewno bym się cieszył, że zamiast trafić w końcu do muzeum lecę na Ukrainę n---------ć się z kacapami ()


@kobiaszu: tu może być jeszcze jeden twist. Dostaliśmy chyba za symboliczne EURO ile MIGów od Niemiec, które miały w spadku po NRD, tak więc kto wie, czy część nie będze dodatkowo poniemiecka (a na pewno jakieś części będą, bo trudno się je serwisuje bez Rosjan i niektóre były dawcami części)

Byle tylko PiS dopilnował dostania
  • Odpowiedz
Eh.

Polskie MiG-29 to bardzo stara, podstawowa wersja samolotu. Została trochę zmodernizowana, ale głównie w zakresie łączności. Słowackie są nowsze, ale mają ich mniej (9?).

Co do naszych F-16 to nie ma żadnego porównania, nie ta świadomość operacyjna, nie to uzbrojenie. nie te radary, brak Link-16 (system komunikacji sieciowej NATO). To jest przepaść technologiczna.
  • Odpowiedz