Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Co myślicie o laserowej korekcji wzroku. Na jedno oko widze bardzo dobrze. Niestety na drugim mam astygmatyzm. Jako dziecko wada była marginalna ale teraz trochę mi się powiększyła. Polecacie jakieś kliniki? Jaki byłby koszt? Jakieś konkretne metody? Ktoś coś? Okularów nie chce bo widzę dobrze. Jakoś mi to nie przeszkadza. Najbardziej wkurza jak strzelam z broni xd bo wadę mam na prawym oku.
#pytanie #wzrok #okulary #okulista #zdrowie #pytaniedoeksperta #medycyna #lekarz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Simfecstio @mckarmi Cześć. Wszystko zależy jaką masz wadę. Przy małych wadach wzroku nie opłaca się za bardzo robić operacji.

Ja robiąc kilka lat temu operację w Poznaniu w szpitalu Świętego Wojciecha płaciłem nieco ponad 3000 za oboje oczu przy czym było to w okresie letnim, który #!$%@? się tutaj dużą częstotliwością promocji z ich strony na takie usługi. Ogólnie polecam to miejsce - bardzo profesjonalna, sprawna, szybka pomoc w mojej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: operacja wzroku refundowana jest chyba tylko w przypadku bardzo dużej wady która utrudnia ci życie o ile się orientuję. To jest coś podobnego jak z operacjami plastycznymi które są refundowane
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mckarmi: u mnie przy podobnej wadzie trwała około 3 miesiące. Sam dyskomfort związany z operacją Mam tutaj na myśli ból zatok oczu głowy w moim przypadku był bardzo krótkotrwały bo tak naprawdę 24 godziny i było po wszystkim. Kolejne 3 miesiące były okresem odpowiedniego dostosowywania się oka do nowego widzenia. Im mniejsza wada tym akomodacja jest wolniejsza i mniej zauważalna.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mckarmi: ja korzystałem cały czas, okulary przeciwsłoneczne towarzyszyły mi krótką chwilę oraz w intensywnie słonecznych dniach. Jak poczułem się lepiej to pozwalałem sobie na o wiele więcej ale wiadomo że ostrożnie i z głową.

@Simfecstio: mogą Cię odwodzić od tego pomysłu ze względu na możliwy brak poprawy wzroku lub powikłania. Nie zaszkodzi jednak spróbować.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mountainman: denka od słoików odstawiasz natychmiastowo. Tak jak pisałem każde oko jest niepowtarzalne i trzeba dostosować metody to tego jakie ma predyspozycje. Nic nie szkodzi wydać jakieś 200 zł za wizytę która powie Ci jak by to miało wyglądać finansowo oraz skutkowo
  • Odpowiedz