Wpis z mikrobloga

Na nowy sezon szukam dobrej opony do szosy, na 80% asfalt 20% gravel (taki road+, kwadraty itd.) . Do tej pory jeździłem na schwalbe g-one 32. Ten rozmiar mi bardzo odpowiada (na pewno nie chcę szerszej) , ale chciałbym coś szybszego na asfalt. Ciekawie moim zdaniem wygląda WTB Expanse; https://www.wtb.com/collections/road/products/expanse czy miał ktoś z nią styczność? Albo jakieś inne modele na takie wymogi poleca?

#szosa #gravel #rrtech #rower
  • 21
@Kiv: miałem, kapciuje się niesamowicie. Na Cinturato Velo TLR zrobiłem tysiące km i są super, żadnego kapcia, mimo, że mleko regularnie z nich się gdzieś ulewa ;) Teraz mam Bontragera R3 bodaj, kapciuchy 3 już były od sierpnia
@AbaddonLincoln: Miałeś ją zalaną mlekiem czy dętka? Niesamowite kapciowanie to jak często?
Dzięki za sugestię z Cinturato Velo, ale wygląda na zupełnego slicka- daje radę na gravelu (jaki rozmiar miałeś)?
@Kiv: z wtb miałem riddlery i potwierdzę z kapciami. Co prawda miałem w mleku, ale non stop spadało ciśnienie, bo te defaultowe wersje są delikatne okrutnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krymic1991: wyglądają ciekawie, jeździłeś na nich? Nie są zbyt wolne na asfalcie?

@majkel34: raczej "zbyt gravelowe" jak dla mojej jazdy, ale dzięki za sugestię.
@AbaddonLincoln
@Kiv pytanie będzie trochę offtop, ale chciałem spytać czy 32c da sobie radę na rowerowym szlaku orlich gniazd? Tam jest właśnie 80% asfaltu a reszta to szuter i piaszczysto-kamieniste polne drogi. Zastanawiam się czy montować 35c czy 32c sobie poradzi. Jeżdżę na szosie, nie gravelu.