Wpis z mikrobloga

Gdyby wykop istniał w 4 września 1939:

-Hitler jest spalony międzynarodowo. Zaraz pewnie Himmler go odpali
-Hitler zbanowany na festiwalu filmowym w Paryżu. Gonić go
-Potężna Armia 3 rzeszy nie może zdobyć Westerplatte xD
-Zaraz Francja wjedzie od drugiej strony
-Dawaj Goring odpal go. Wiemy ze chcesz
-3 rzesza taka potężna a wyposażenie transportuje końmi
-Największa armia świata zakopała się pod Wizną. To ta Niemiecka doskonałość? xD
-Byłem dzisiaj pod granicą z Niemcami i zagarnąłem 6 żydów. Czuje dobrze człowiek
-Pakt sribentrop mołotow. Nawet Stalin nie chce mieć z tym psycholem nic do czynienia xD

#wojna
#ukraina
  • 19
@mackbig: No tylko że Francja się poddała. A Hitler był tak zapatrzony w rope że zaczął podbijać dolne części mapy co w konsekwencji USA ruszyło z ofensywą. Jakby nie to to wykop brzmiałby Ausgrabung.de XD
@mackbig: No nie zgodzę się z tym porównaniem.
Hitler przed 1939 był niemalże bogiem w Niemczech, był cudotwórcą który podniósł kraj z kolan (gospodarczo), tym dzięki którym Niemcy odzyskali dumę narodową.
A Putler już od dawna słabo przędzie, kraj biedny, ludzie #!$%@?, wielki wódz siedział przez 2 lata w bunkrze bo bał się covida (stąd te wielkie stoły na naradach itp.)
@m0skal: moze i był uwazany za tego, ktory podniósł Niemcy z kolan pod względem gospodarki, ale gdyby nie wojna, to ten jego bajzel rozpadlby się w parę miesięcy. Niemcy były biedne, choć sytuacja była lepsza niż w czasie wielkiego kryzysu.
coś w tym jest


@Arhus: coś tak, zresztą w przekazach medialnych wtedy tak bywało, ale różnice też są ogromne. Hitler wjechał na pełnej z planem, taktyką, nową doktryną wojenną i sprzętem do relatywnie zacofanego militarnie kraju. Putler wbija gruzami z doktryną co najwyżej zimnowojenną, a mentalnością z Rosji carskiej, przy czym Ukraina ma przekazany najnowszy sprzęt w dużych ilościach, morale i najprawdopodobniej wywiad i wsparcie merytoryczne NATO. Nie ma żadnych wątpliwości
-Byłem dzisiaj pod granicą z Niemcami i zagarnąłem 6 żydów. Czuje dobrze człowiek


@mackbig: ej, w sumie niby post bekowy, ale ten wyimaginowany człowiek powinien akurat czuć dobrze i z perspektywy czasu to jednak bohater ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hitler przed 1939 był niemalże bogiem w Niemczech, był cudotwórcą który podniósł kraj z kolan (gospodarczo), tym dzięki którym Niemcy odzyskali dumę narodową.


@m0skal: e czy ja wiem, w 33" miał mniejsze poparcie niż PiS teraz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Republice_Weimarskiej_w_marcu_1933_roku

A później zaczęło się odoierdzielac więc ciężko powiedzieć (W listopadzie już można było głosować tylko TAK i NIE, a jak głosowałeś nie to twój głos był nieważny XD )

Myślę, że Putin ma więcej
@mackbig: To co piszesz jest prawdą i jednak:
- Ukraina przegra, tylko pytanie kiedy
- blitzkrieg dopiero się zaczyna

Jednakże widać pewne zjednoczenie zachodu i jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli drugą zimną wojnę.