Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się że putin w pierwszej kolejności wysłał na Ukrainę mięso armatnie w starym sprzęcie wojskowym, licząc że Ukraina ugnie się pod potęgą rosji i najzwyczajniej się podda. Trochę się przeliczył, czynny opór, do tego reakcja świata zachodniego - tutaj obstawiam że też nie spodziewał się aż takiej jednomyślności w podejmowanych działaniach, robią dobra minę że sa przygotowani na sankcje. On i jego kumple może tak ale zwykli obywatele nie. Teraz straszy atomówką, przecież jak gdzieś zrzuci to będzie odwet USA - zginą też miliony niewinnych rosjan.
Może gdzieś na zapleczu trzyma tę profesjonalna zaawansowaną armię, pytanie tylko czy odważy się ją tam wysłać, czy będzie ją wolał zatrzymać przy moskwie.
No i oczywiście pytam - co dalej? Jakie są dalsze możliwości rozwoju sytuacji? Putin ma skapitulować? Norymbergia?

Najlepiej dla wszystkich by było aby powstał rozłam w jego najbliższym otoczeniu i ktoś powinien zaplanować jego odsunięcie od władzy, łącznie z dekapitacją.

#ukraina #wojna #rosja
  • 14
@svatco: Sprzęt to dam dupa... Ruscy nie dają rady logistycznie. Zaopatrzenie nie nadąża za frontem... w XXI wieku... Do tego mają przewagę w powietrzu, a ich kolumny są niszczone przez ostrzał artyleryjski oraz drony. Jakby... Nawet jakby ruscy mieli tam najnowszy amerykański sprzęt, to przy takim zorganizowaniu i tak gówno by to dało.
Teraz straszy atomówką, przecież jak gdzieś zrzuci to będzie odwet USA - zginą też miliony niewinnych rosjan.


@svatco: na razie ginie ich tysiące na wojnie i putler sie nie przejmuje więc co za różnica ¯\_(ツ)_/¯
@svatco: sprzęt na paradach nie zawsze odpowiada przekrojowi całej armii. Wojsko to duży koszt, a nie przynosi dochodu do kasy państwa. No i do tego spóźnili się z wojną - mrozy puściły, pola zamieniły się w błoto i ruskim zostały tylko utwardzone drogi. Tym samym wystawili się Ukrainie na zasadzki.
No i trzeba dodać, ze Putin nie może wysrac wszystkich swoich artylerii, bo zwłaszcza teraz w obecnej sytuacji Rosja jest pod odstrzałem. Musi się tez czymś bronić.