Wpis z mikrobloga

@supremeyeth: car bomba, z tego co pamiętam to w chwili wybuchu wyparowuje okolica w promieniu jakichś 15-20 km, zasięg niszczenia rozwala budynki w promieniu jakichś 50 km. aLe to wielka głowica 50MT
Te "normalne" liniowe ruskie mają chyba 400kT, więc zasięg sporo mniejszy, ale nadal powoduje wyparowanie całej okolicy w promieniu jakichś 4-5 km.
@supremeyeth: Car Bomba chyba,
"Promieniowanie cieplne było w stanie spowodować oparzenia trzeciego stopnia w odległości 100 km od miejsca eksplozji." ale nie wiemy jak to wyglada dzisiaj.
@KOXsu: Ale kurde takiej bomby nie użyje. Ona jest po to, by mieć rekord w statsach. Te realnie bojowe, tak jak pisze @dominowiak mają ok 400kT. Chciałem napisać luzik, to duużo mniej... ale chyba jednak w tym przypadku po prostu nie wypada :(
@KOXsu: To rozumiem, ale piłem do mocy pojedynczej bomby. No i tak naprawdę nie wiadomo ile z tych głowic jest sprawnych, a nawet jeśli sprawnych, to ile z nich w ogóle Rosja mogłaby puścić w eter. Zdolność bojowa rosyjskiej armii jest dla mnie dużą niewiadomą.