Wpis z mikrobloga

Patrząc na chłodno, bardzo chłodno to zapewne wszyscy zrobią na tym konflikcie niezły interes oprócz Polski, która jak zawsze stawia romantyzm ponad pragmatyzm. Jak się wszystko skończy to i tak wszyscy zapomną o naszym pospolitym ruszeniu na pomoc Ukraińcom. Chciałbym się mylić, ale świat jest jaki jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ukraina #rosja #polska #wojna #geopolityka
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unick: Kiedy walczą Rosja i Niemcy [ USA też ( ͡° ͜ʖ ͡°) ] zawsze walczą na nie swojej ziemi. Taka jest doktryna wojny. Dzięki temu kraj ponosi mniejsze straty a wojna gwarantuje rozwój gospodarczy. Przez kilkaset lat Rosja i Niemcy walczyły na terenie Polski. Teraz granica zasięgu mocarstw zachodnich przesunęła się bardziej na wschód, dzięki czemu walka o władzę odbywa się kilkaset kilometrów od naszego
  • Odpowiedz
  • 2
@unick społeczeństwo sie nam starzeje więc nie wiem czy tak źle wyjdziemy na tym ze zgarniemy ludzi w wieku produkcyjnym tożsamych etnicznie z nami
  • Odpowiedz
@unick: Nie do końca bo za X czy XX lat moglibyśmy dużo stracić. Albo na inwazji Rosji i podziału PL na pół (wedle ruskich planów strategicznych w wersji maksimum) albo na utracie Niemieckiego kapitału i fabryk które by były masowo przenoszone na obszary Rosji i Białorusi.
  • Odpowiedz
@unick: Niemcy kieruja sie interesem, a nie emocjami i dlatego nie chca zadnych ostrych sankcji dla Rosji, bo wiedza, ze docelowo Rosja i tak polozy lape na zlozach gazu w Donbasie na Morzu Czarnym i pewnie zniszczy instalacje ukrainskie, wiec lepiej im sie teraz dogadac w sprawie przyszlych nizszych cen.
Austria tez chyba jedyne co wyslala Ukrainie to maseczki na covid.

My lubimy sie kierowac odruchem serca, a nie rozumu
  • Odpowiedz
@unick: Hej. Myślałem o tym sporo.
Ale jeśli Ukraina przetrwa to mamy masę możliwości by byc glownym wdrozycielem UE na wschód. Łapanie ogromnego rynku i ogromnych dobr ukraińskich przez polskie firmy - przede wszystkim te państwowe. Ogromny zastrzyk sily roboczej wykształconej za nie nasze pieniądze. O militarnych aspektach nie wspominam.
  • Odpowiedz
@unick jak to się skończy z powodzeniem dla Ukrainy to tam pójdą miliardy z EU na odbudowę, Polska powinna na tym skorzystać tylko wysyłając firmy i biorąc kontrakry l
  • Odpowiedz
@unick: Ukraińcy nie zapomną IMO. Wejdą do Unii, wejdą do NATO. Staną się sąsiadem z którym lubimy się wzajemnie. Mi pasuje, zawsze chciałem zwiedzić Lwów.
  • Odpowiedz
@unick: moja myśl jest taka, że cała wojna wzmocni Niemcy. Dostaną ekstra ofertę budowy LNG i gazu z USA. Dostaną otwarty rynek ukraiński i wjadą tam ze swoimi fabrykami, sklepami, gazociągami i wszystkim co wzbogaci ich jeszcze bardziej. Potrzeba większej integracji europejskiej stworzy z Niemców gospodarkę nr 3 na świecie z wpływami od Lizbony do Doniecka.
  • Odpowiedz
@unick: kto dokładnie zrobi interes? Wiele krajów już przekazało za darmo brońi zadeklarowało pomoc w lokowaniu uchodźców. Polska w razie odparcia ruskich dostanie brak ruskich pod granicą, a teraz zjezdza się do nas jeszcze więcej ukraińskiej sił roboczej, która już w poprzednich latach zrobiła nam dużą czesc wzrostu gospodarczego i zasypuje dziurę demograficzną
  • Odpowiedz