Wpis z mikrobloga

Dobra, teraz powiem wam jak Ukraińcy radzą sobie z ruskim najeźdźcą. Trzymajcie się krzesła bo wam laczki spadną jaka ta metoda jest prosta a za razem genialna XD
Jak na samym przodku jedzie kolumna zwiadowcza - ukraińskie zasadzki nic nie robią. Jak jedzie czołowa-uderzeniowa, to puszczają ją wolno. Ale jak jedzie jej wsparcie w tle, to uderzają ze wszystkiego co mają, rozpieprzają wszystkich, ciężarówki, cysterny, ambulanse, buldożery, wozy zabezpieczenia technicznego. Wtedy zajmują pozycje obronne a ci co poszli dalej są w okrążeniu XDDD
I to jest genialne. Ruscy nie ma linii frontu naparcia, nie mogą zorganizować jednolitego uderzenia blitzkrieg bo wszędzie ich siły są wymieszane z wrogimi. Ponoszą przez to ogromne straty (w sumie pod Bzurą w 1939 podobnie my tak Niemców zaskoczyliśmy) i tylko dlatego mamy do czynienia z takimi obrazkami w sieci. I dlatego debile ruskie są bez paliwa w 3 dniu walk xd
#ukraina #wojna #heheszki
SlenderCzester - Dobra, teraz powiem wam jak Ukraińcy radzą sobie z ruskim najeźdźcą....

źródło: comment_1645928997PKbXzqIH3XBaxhlLnnuuYA.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@bori: I zobaczcie że te oddziały trzymają się utwardzonych dróg, mało jest zdjęć czołgów w terenie, wszystko jedzie asfaltem żeby jak najszybciej dotrzeć do zaplanowanego punktu
  • Odpowiedz
@SlenderCzester: Coś podobnego zrobili Czeczeńcy w Groznym w 1994. Pozwolili wjechać czołgom i transporterom do miasta, zaatakowali ostatnie czołgi w kolumnie i odcięli od reszty sił (które były i tak niewielkie, ruscy głównie czołgami szturmowali miasto XD) Osamotnione grupy bez wsparcia, wybijali jedna po drugiej( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SlenderCzester: Pogoda też dopisała. Ruskie nie mogą zjeżdżać w pole z dróg bo ugrzęzną przez co zostają im drogi na których łatwo zrobić zasadzki szczególnie gdy zna się teren i ma się piechotę z dobrym sprzętem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SlenderCzester: czyli wychodzi ruski brak rozpoznania Ukraińcy wiedzą wszystko od Amerykanów ruscy malują krzyżyki na drogach xd


@Wroper: A Ukraińcy im piaskiem i kupą zakrywają krzyżyki. Podobno to jest farba fluorescencyjna, więc zamalowywanie nie do końca daje efekt.
  • Odpowiedz
W ogóle nie robią przygotowań artyleryjskich w takim wymiarze, na jaki są zdolni.


@SlenderCzester: Tego najbardziej nie mogę zrozumieć. Spodziewałem się każdorazowo walca artyleryjskiego żeby wykruszyć drobnicę z PPK, a potem wjazd na pełnej k. jednostek pancernych i cyk, pozamiatane, nawet mimo ciężkich strat.
Obawiam się że to jeszcze może nastąpić.

Brak lotnictwa mnie nie dziwi, bardziej mnie zaskakuje że w ogóle cokolwiek lata. Na początku wojny w Donbasie były
  • Odpowiedz
@SlenderCzester:

doradzona przez żołnierzy, którzy jeździli na szkolenie Ukraińców całe miesiące przed wojną. Amerykanie, Brytyjczycy i inni.


90% wszystkich szkoleń które przeszli Ukraińcy żołnierze w ostatnich latach to szkolenia przez polskich żołnierzy. Amerykanie i Anglicy to głównie wojska specjalne. Polska to wojska specjalne i cała reszta.
  • Odpowiedz