Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #krakow #pomochumanitarna #reddit #akcja #kiciochpyta #internet #reddit

Mireczki, ktoś z Was ogarnia reddit? Może by wrzucić tam jakieś materiały na temat tego jak np. Kraków (a w sumie to jego mieszkańcy) organizuje żywność, ubrania, środki czystości itp dla dotkniętej wojną Ukrainy?

W wielu światowych mediach temat jest marginalizowany lub przemilczany. Może taki trochę pozytywny rozgłos by poruszył kogoś ważnego na świecie? Pokazać że ludzie się jednoczą w trudnych sytuacjach, że rządy działają ale obywatele oddolnie też?

Wszędzie nas mają za zatwardziałych rasistów zamkniętych na świat, taka posraną etykietkę mamy dzięki lewicujacym mediom które nam srały do szamba przy okazji by prowokacji Białorusi itp.

W Krakowie wczoraj wyjechało 40 ton darów, dziś kolejne 50 ton i to tylko rośnie w siłę. Wszystko od mieszkańców, nie jakichś wielkich koncernów czy rządów. Mnóstwo ludzi, w tym wielu naszych Mirków, transportuje ludzi aby ich wyrwać z tego bagna.

Nikt tego nie robi dla rozgłosu (może poza "celebrytami" którzy muszą się tym chwalić) ale skala i sposób tej pomocy mogłyby pokazać że warto pomagać?

Ależ mnie życzeniowe myślenie dopadło... Człowiek mięknie z wiekiem.
  • 14
@johnny_tomala No i widzisz, nie czytasz że zrozumieniem. Albo może źle to ująłem? Sam nie wiem. Nie chodzi mi o to aby ktoś zmienił o nas, Polakach, zdanie.

Fajnie by było przekuć to dobro w coś większego. Mamy Czerwony Krzyż, mamy Caritas. Ale można robić coś więcej i to ludzie w Polsce teraz pokazują. Chodzi o zainspirowanie reszty świata, pokazanie że trzeba próbować. Ktoś już zaczął, reszta też może dołączyć.

Dla kogoś
@chrumkajacycziken: a spoko, przepraszam za to, że cię oskarżyłem o kłamstwo. Oczywiście na Reddit możesz wrzucić tę wiadomość. Ale nie jest tak, że ludzie o nas nie mówią. Mówi się i szanuje :) dobrej nocy